Osobno i Razem. Kolejna ciekawa wystawa w Biurze Wystaw Artystycznych

Już w najbliższy piątek 4 marca, o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy ?Osobno i Razem?, czyli prezentacja Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych prof. Marcina Berdyszaka oraz Pracowni Malarstwa (?Wytwórnia Obrazów?) prof. Sławomira Marca.

– Wierzę, że nadchodząca wystawa spotka się z dużym uznaniem wśród ostrowieckich odbiorców sztuki, a konfrontacja postaw twórczych dwóch środowisk ? poznańskiego i warszawskiego stanie się kolejną okazją do poznawania różnorodnych form wypowiedzi stanowiących język współczesnego artysty. W Ostrowcu Świętokrzyskim mamy świetnych młodych ludzi, zarówno tych najmłodszych ze szkół i przedszkoli, ale także młodzież licealną i to ważne by mogli się w mieście wszechstronnie kształcić. Nasza Galeria to doskonałe miejsce do rozmów o sztuce i świecie dla całych rodzin, które są siłą napędową rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego. Równie z dużym uznaniem obserwuję aktywność i świadomość w licznych obszarach naszych seniorów, którzy współtworzą doskonały klimat do wielu działań w naszym mieście i w ostrowieckim BWA ? mówi dyrektor BWA Ostrowiec Justyna Łada.

Wystawa ta jest kontynuacją wieloletniej współpracy i przyjaźni dwóch środowisk ? Pracowni prof. Jana Berdyszaka (UAP Poznań) oraz Pracowni prof. Ryszarda Winiarskiego (ASP Warszawa), w których obecni profesorowie ? Marcin Berdyszak i Sławomir Marzec ? byli swego czasu studentami i asystentami. Teraźniejsze spotkanie kontynuuje tradycję wspólnych prezentacji i warsztatów. A sam tytuł nawiązuje do niedawnej wystawy ?Razem i osobno? konfrontującej twórczość obu prowadzących te Pracownie artystów. Tym razem, w olbrzymich salach BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim, powstaje wspólna przestrzeń ukazująca prace  młodych twórców reprezentujących te dwa na pierwszy rzut oka odmienne środowiska. Mimo dzielących różnic łączy je podstawowy cel ? dążenie do wyposażenia studentów w umiejętności, wiedzę, wrażliwość i zdolność do samodzielnego myślenia. Niezbędnych do świadomego samookreślenia w dialogu z otaczającą nas rzeczywistością.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *