Dołożył do łóżka

W dniu 2 marca 2022 r. 18?letni mieszkaniec gminy Bałtów poinformował ostrowieckich policjantów, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił na sprzedaż łóżko. Zamiast zarobić ? stracił.

-Szybko skontaktowała się z nim kobieta zainteresowana zakupem wypoczynku ?mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po tym, jak 18?latek przekazał swój adres e-mail otrzymał wiadomość wraz z linkiem, umożliwiając mu odbiór pieniędzy z przeprowadzonej rzekomo transakcji. Jednak możliwe to było dopiero po uprzedniej weryfikacji i zalogowaniu się przez mężczyznę na konto bankowe. Niczego nie podejrzewając młody człowiek otworzył otrzymany link, a następnie dokonał wyboru swojego banku i rejestracji w bankowości elektronicznej. Kolejno został przekierowany na inną stronę, gdzie miał oczekiwać na kod, który miał pozwolić mu sfinalizować transakcję. Po kilku minutach oczekiwania na nieprzychodzący kod mężczyzna nabrał podejrzeń, że padł ofiarą oszustów. Kiedy ponownie zalogował się do bankowości elektronicznej zauważył, że ktoś przy użyciu kodów Blik z jego rachunku bankowego dokonał dwóch wypłat na łączną kwotę 1.000 złotych.

Policjanci ostrzegają, aby dokonując internetowej sprzedaży uważać na otrzymywane wiadomości z linkiem, które po otwarciu automatycznie przekierowują nas na strony łudząco przypominające strony internetowe naszego banku lub wymuszają podanie numeru naszej karty płatniczej wraz z kodami autoryzacyjnymi. Nie korzystajmy z odnośników podanych w takich wiadomościach. Zachowajmy ostrożność, chrońmy swoje dane i mienie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *