Pewna wygrana i komplet punktów piłkarzy ręcznych KSZO

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Grunwald Ruda Śląska 39:31 (25:14).

KSZO: Piątkowski, Wyrzykowski – Chmielewski 1, Falasa 6, Iskra 7, Jeżyna 4, Cukierski 1, Lazarowicz 8, Grabowski 3, Granat 2, Jędrzejewski, Kłonica, Batyra 1, Świstak 1, Wojkowski 5, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki. 

Kary: 12 min. Karne: 4/2.

Grunwald: Błaś, Pietruszka, Zawadzki – Miszka 11, Pilarz 3, Kurzawa 4, Suchy, Misiak, Matuszewski 1, Talaga, Cieniek 8, Cieślik, Skutela 3, Horodyński 1. Trener: Adam Ogórek.

Kary: 6 min. Karne: 2/2.

Sędziowali: Andrzej Jarzynka (Klementowice)- Iwona Siedlarz (Kraśnik). Widzów: 150. 

Nasza drużyna zagrała osłabiona, bo do kontuzjowanego Bartosza Kogutowicza dołączyli Jakub Ćwieka i Kasper Kijewski, a mimo to ostrowczanie nie mieli najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa i umocnieniem się na pozycji wicelideragrupy D I ligi.

Wygraną zapewnili sobie już praktycznie w I połowie. Przyznam, że nie pamiętam, by kiedykolwiek KSZO zdobył w tej odsłonie meczu aż 25 bramek. Goście grali ambitnie, skoncentrowali się na wyłączeniu z gry naszego kołowego, ale robili przez to dziury w defensywie, przez które z łatwością przedzierali się Damian Falasa i niezwykle widowiskowo poczynający sobie Sebastian Iskra.  Obaj zdobyli tuzin bramek. Szkoda tylko, że nasz doświadczony rozgrywający odniósł kontuzję i nie mógł już kontynuować gry. 

Co ciekawe, KSZO przegrał II połowę 14:17. Nic dziwnego, bo na parkiecie pojawili się, za wyjątkiem jedynie Wiktora Jędrzejewskiego, wszyscy wpisani w protokół meczowy nasi gracze. Było sporo roszad na pozycjach i w ustawieniu zespołu, ale takie też było przedmeczowe założenie. Cieszymy się, że pierwszą bramkę w rozgrywkach pierwszoligowych zxdobył nasz wychowanek, Mateusz Świstak. 

W następnej kolejce, 16 marca, zagra w Kielcach z tamtejszym SMS II. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *