Radni Rady Powiatu Ostrowieckiego solidarni z Ukrainą

Na piątkowej sesji Rady Powiatu Radni obu Klubów KWW J. Górczyńskiego, PiS oraz radny niezależny przyjęli jednomyślne stanowisko wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę, które odczytał przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Pasternak.

W związku z agresją militarną Rosji naruszającą suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy, Radni Rady Powiatu Ostrowieckiego stanowczo i zdecydowanie potępiają atak rosyjskich sił zbrojnych na suwerenne państwo Ukrainy. Jako naród wielokrotnie doświadczony skutkami agresywnego i krwawego rosyjskiego, a następnie sowieckiego imperializmu jesteśmy w pełni świadomi, w jak straszliwym położeniu znaleźli się nasi sąsiedzi. W tych ciężkich chwilach nasze serca i myśli są z Ukraińcami, bohatersko walczącymi żołnierzami, a także cywilami ? kobietami, mężczyznami i dziećmi cierpiącymi na skutek tej niczym nieuzasadnionej agresji, łamiącej wszelkie postanowienia i traktaty międzynarodowe. Chcemy z całą stanowczością podkreślić, że naród ukraiński ma prawo do wolności i samostanowienia. Dlatego wyrażamy pełną solidarność z wolnym narodem ukraińskim oraz deklarujemy gotowość do udzielenia pomocy. Jednocześnie z dumą i uznaniem podkreślamy postawę wspólnoty powiatowej, która w sposób otwarty i serdeczny przyjmuje obywateli Ukrainy, poszukujących u nas schronienia. W obliczu zagrożenia bezpieczeństwa, nie tylko bratniego narodu ukraińskiego, ale całego regionu apelujemy o narodową jedność i odpowiedzialność w obronie pokoju, demokracji i praw człowieka. Niech żyje wolna Ukraina!

Zewnętrznym symbolem solidarności Radnych Rady Powiatu z ogarniętą wojną Ukrainą były przyjęte wstążki w narodowych ukraińskich barwach niebieskiej i żółtej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *