Gorący okres transferowy w KSZO SMS

Jak poinformował nas prezes KSZO Mariusz Rokita drugoligowy, siatkarski KSZO SMS po zakończonym sezonie znalazł się w gorącym okresie transferowym. To konieczność, bo dotychczasowego składu pozostaje w zespole raptem kilka zawodniczek. Reszta, po zakończonej nauce w ostrowieckiej szkole mistrzostwa sportowego, wybiera się na studia.

Umowę przedwstępną z naszym klubem podpisały już dwie zawodniczki z Tomasovii Tomaszów Lubelski. Jedna z nich jest  środkową, a druga przyjmującą. Taką samą umowę podpisała rozgrywająca, która występowała w drużynie Volley Świdnica. Oczywiście, znamy nazwiska tych siatkarek, ale z oczywistych też względów ujawnienie ich personaliów nie uważamy w tym momencie za dobre rozwiązanie.

Tymczasem, nasze siatkarki po zakończonym na 6 miejscu sezonie w grupie IV II ligi odwiedziły na zajęciach adeptki siatkówki z Akademia Volley Stars i MUKS Jedynka, odbywając wspólne zajęcia.

-Celem zespołu na ten sezon było spokojne granie w lidze i cel został osiągnięty ?komentuje trener, Piotr Brodawka. ?Ważne jest to, że dziewczyny poczyniły postępy w każdym elemencie gry. Od wtorku wróciliśmy do treningów. Mamy sporo czasu do nowego sezonu. Poświęcimy go na poprawę indywidualnej techniki i zamknięcie składu.

Na 18 marca nasz klub zaplanował otwarty trening dla zawodniczek zainteresowanych grą w KSZO SMS. Prezes Mariusz Rokita liczy, że tego dnia uda się również zamienić umowy przedwstępne na obowiązujące od nowego sezonu.

-Chcemy już pod konie kwietnia mieć zamkniętą kadrę tak, aby ustalić jak najlepszy harmonogram przygotowań do nowego sezonu i odpowiedniego zgrania drużyny ? mówi Mariusz Rokita. -Liczę na to, że w nowym sezonie odegramy większą rolę, aniżeli zespół środka tabeli.

Jak się okazuje, w sezonie 2021/2022, po zakończonej fazie zasadniczej w II lidze kobiet w grupach I-IV, do turniejów półfinałowych awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Wyjątkiem jest grupa I, w której zespół Enea Energetyk Poznań nie może uczestniczyć w turnieju o awans ze względu na posiadanie zespołu w I lidze kobiet, a zespół KS Pałac Bydgoszcz zrezygnował z udziału w walce o awans. W związku z powyższym, kolejny zespół z tabeli w tej grupie – Gedania Gdańsk ma prawo udziału w turnieju półfinałowym, z pozycji numer dwa.

Zespoły z ostatnich miejsc w swoich grupach – SMS Police, Ósemka Siedlce, MKS Nowak-Mosty Dąbrowa Górnicza oraz STS Sandecja Nowy Sącz opuszczają II ligę i od nowego sezonu będą grały w ligach wojewódzkich.

Pierwszy turniej półfinałowy z udziałem zwycięzcy grupy I (MKS Sokół Mogilno), drugą drużyną grupy II (PMKS Nike Węgrów), zwycięzcą grupy III (Energa MKS Kalisz II) i drugą drużyną grupy IV (KS Marba Sędziszów Małopolski) odbędzie się w terminie od 18 do 20 marca. Gospodarzem turnieju będzie MKS Sokół Mogilno. Natomiast drugi turniej półfinałowy z udziałem zwycięzcy grupy IV (Silesia Volley Mysłowice), drugą drużyną grupy III (MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych), zwycięzcą grupy II (LTS Legionovia Legionowo) i drugą drużyna grupy I (Gedania Gdańsk) odbędzie się w terminie od 11 do 13 marca. Gospodarzem turnieju będzie MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych.

Ostrowieckie siatkarki z powodzeniem uczestniczą w rozgrywkach 2 ligi i Pucharu Polski. Udział w meczach możliwy jest między innymi dzięki współpracy z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski. Uzyskiwanie dobrych wyników z pewnością sprzyja doskonała baza sportowa, udostępniana przez gminę na potrzeby treningów i organizowanych meczów. Występy zawodniczek sekcji piłki siatkowej KSZO SMS są doskonałą wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego jako miasta sportu i rekreacji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *