Ciężarówki do huty blokują ulicę Bałtowską. Przyczyną remonty i boom na hutnicze wyroby

W minionym tygodniu znów rozdzwoniły się w naszej redakcji telefony dotyczące wzmożonego ruchu ciężarowego i utrudnień w przemieszczaniu się na ul. Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Sytuacja jest tragiczna, bowiem na ulicy Bałtowskiej stoi cały sznur ciężarówek, które chcą dostać się do Celsy Huty Ostrowiec, przez co ruch jest w tej części miasta nie tylko utrudniony, ale wręcz sparaliżowany- alarmowała nas jedna z czytelniczek.

O interwencje poprosiliśmy kierownictwo zakładu, które wprowadziło rozwiązania satysfakcjonujące kierowców przemieszczających się ulicą Bałtowską.

– Zasadniczą przyczyną tego stanu rzeczy jest prowadzenie  w bezpośrednim sąsiedztwie huty dwóch dużych inwestycji drogowych przez powiat oraz miasto (ul. Samsonowicza, ul. 11 Listopada, nowa zajezdnia MZK)- przyznaje Szymon Czechowski, dyrektor ds. prawnych i relacji zewnętrznych Celsy Huty Ostrowiec. Te inwestycje wymuszają zmianę organizację logistyki huty. Od kilku miesięcy możliwy dojazd ruchu ciężarowego do zakładu jest tylko z kierunku ul. Bałtowskiej. Planowanie, zakres oraz harmonogramy inwestycji drogowych nie były uzgadniane z hutą. Nasi przedstawiciele uczestniczyli w rozmowach dotyczących tymczasowej organizacji ruchu na czas remontów. Na tym etapie zwracaliśmy uwagę na mogące czasowo pojawić się utrudnienia w ruchu na ul. Bałtowskiej, które dotychczas w zasadzie nie występowały.

Jak przyznaje dyrektor Szymon Czechowski drugą przyczyną utrudnień jest zwiększony ruch firm transportowych przyjeżdżających do huty, co jest związane z sytuacją rynkową zwiększonego popytu na wyroby stalowe.

– Ze swojej strony przewidujemy wprowadzić usprawnienia, które pomogą zwiększyć przepustowość transportu ciężarowego w chwilach dużych obciążeń. Te działania powinny zmniejszyć ryzyko utrudnień na drodze wojewódzkiej generowanych przez firmy transportowe- zapewnia dyrektor Szymon Czechowski. W naszej ocenie ostatecznie normalizacja oraz płynność ruchu na ul. Bałtowskiej będzie możliwa po oddaniu inwestycji samorządowych. Obecna, tymczasowa sytuacja jest trudna zarówno dla mieszkańców Ostrowca i okolic oraz dla huty i naszych pracowników. W celu zmniejszenia niedogodności związanych z remontami dróg organizowane są regularne spotkania pomiędzy przedstawicielami zakładu oraz samorządu. Otrzymujemy informacje, że prace postępują terminowo, wyrażamy nadzieję, że te inwestycje zostaną zakończone zgodnie z harmonogramem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *