Drifting przed marketem za 5.000 złotych (wideo)

W dniu 25 marca 2022 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim na parkingu przy jednym z marketów, 24-letni kierujący pojazdem marki BMW ?driftował? pomiędzy zaparkowanymi samochodami oraz przemieszczającymi się pieszymi. Już kilka minut później funkcjonariusze z ostrowieckiej grupy ?SPEED? weszli w posiadanie nagrania przedstawiającego zachowanie kierowcy.

– Kilka minut po godz. 22, kierujący pojazdem marki BMW wykonywał niebezpieczne manewry, celowo wprowadzając auto w tzw. kontrolowany poślizg ?mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna nie zwracał uwagi na osoby poruszające się po parkingu, jak i zaparkowane w pobliżu pojazdy. Następnego dnia policjanci ustalili tożsamość kierowcy i złożyli mu niezapowiedzianą wizytę. 24-letni ostrowczanin był mocno zaskoczony widokiem policjantów, którzy uświadomili mu, że sposób jego jazdy dopuszczalny jest jedynie na torze wyścigowym lub w specjalnie wyznaczonym do tego celu miejscu.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 5.000 złotych.

Ostrowiecka grupa „SPEED” powołana została, aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze i skutecznie poskramiać piratów drogowych, którzy za nic mają prawo. Wyposażona w nowoczesny sprzęt i szybkie radiowozy, każdego dnia czuwa nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Print Friendly, PDF & Email