Niespełna dwie godziny trwały poszukiwania 76-latki

 W dniu 28 marca 2022 r., ok. godz. 18.30, dyżurny ostrowieckiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu starszej, schorowanej kobiety.

-Z relacji rodziny wynikało, że 76-latka nie informując nikogo, wyszła z domu o godz. 9 ?mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z uwagi na okoliczności zaginięcia, wiek kobiety oraz jej schorzenia natychmiast rozpoczęto działania poszukiwawcze. Stróże prawa między innymi rozmawiali z osobami z najbliższego jej otoczenia, sprawdzili rejon pobliskiego cmentarza, przystanków autobusowych oraz okolicznych dróżek, którymi mogła się przemieszczać. Po niespełna dwóch godzinach od zgłoszenia, leżącą w wysokiej trawie zaginioną kobietę odnaleźli dzielnicowi z ostrowieckiej komendy. 76-latka była wyziębiona i skrajnie wyczerpana.

Kobieta nie była w stanie stamtąd sama się wydostać. Mł. asp. Jacek Orzechowski i sierż. szt. Marcin Bis udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali wezwanej na miejsce załodze karetki pogotowia ratunkowego, która przewiozła ją do szpitala.

Print Friendly, PDF & Email