„Spokrewnieni służbą” w Ostrowcu Świętokrzyskim (zdjęcia)

 

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej włączyli się do ogólnopolskiej akcji HDK „SpoKREWnieni służbą”. 35 żołnierzy oddało prawie 16 litrów krwi. Akcja HDK odbyła się w ostrowieckim 103 batalionie lekkiej piechoty.

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej włączyli się po raz kolejny w akcję HDK ?Spokrewnieni Służbą?. W sobotę 26 marca, 35 terytorialsów oddało prawie 16 litrów krwi. Zbiórka została zorganizowana w siedzibie ostrowieckiego 103 batalionu lekkiej piechoty przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kielc. Świętokrzyscy Terytorialsi chętnie oddają honorowo krew, włączając się w ogólnopolskie akcje, zbiórki dedykowane i indywidualnie. Do tej pory podczas 1292 donacji oddali łącznie 576 litrów krwi. Kolejna akcja HDK żołnierzy 10 ŚBOT pod hasłem „SpoKREWnieni służbą” odbędzie się w najbliższą sobotę 2 kwietnia w Kieleckim RCKiK.

Nasze CREDO przekuwamy w czyn. Swoim przykładem zachęcamy do dzielenia się najcenniejszym darem jakim jest nasza krew. Ponieważ każda kropla jest na wagę złota zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w akcje krwiodawstwa  ? podkreślił płk Piotr Hałys dowódca 10 ŚBOT.

Akcję honorowego krwiodawstwa ?Spokrewnieni Służbą?, 1 marca zainicjował  szef MON minister Mariusz Błaszczak. To już 5 edycja , w  której uczestniczy Wojsko Polskie. Datę akcji wybrano nieprzypadkowo ponieważ przypada w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Doskonale wiemy, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Jeżeli będzie taka potrzeba, to zebrana w ten sposób krew również trafi na Ukrainę tak, żeby pomóc tym wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują. Krew jest darem szczególnym, krew jest darem, którego zastąpić się nie da ? mówił podczas inauguracji minister Mariusz Błaszczak.

Żołnierze oraz pracownicy polskiej armii, z ponad 160 jednostek wojskowych Sił Zbrojnych RP, w okresie od 1 marca do 1 września br. będą oddawać krew w regionalnych punktach krwiodawstw  oraz w specjalnie do tego przystosowanych ambulansach. Zbiórka krwi będzie się odbywać na terenie całej Polski. W tym roku, jeśli zajdzie taka potrzeba, oddana krew będzie przekazywana potrzebującym z Ukrainy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *