Miasto znalazło inwestora na kolejną opuszczoną halę?

Wszystko wskazuje na to, że kolejna opuszczona hala przemysłowa dostanie drugie życie. Dwie firmy produkcyjne zmierzyły się w licytacji komorniczej  terenu o powierzchni 0,5061 ha wraz z halą produkcyjną o powierzchni użytkowej 1 123m kw. przy ul. Antoniego Hedy ps. Szary (dawnej ul. Gulińskiego).

– Jesteśmy aktywnym graczem na rynku nieruchomości. Współpracujemy z komornikami i syndykami prowadzącymi na terenie miasta swoje procedury. W tym przypadku hala była rozkradziona i zniszczona, jednak obiekt ma potencjał, który udało nam się uświadomić inwestorom. Nie byłoby tej transakcji, podobnie zresztą jak zakupu w tym rejonie 5 ha przez podkarpacką firmę specjalizująca się w produkcji tworzyw sztucznych, gdyby nie nasza miejska inwestycja w rejonie trzeciej bramy huty, wokół której już za kilka tygodni zacznie się budowa nowego blisko 2 km układu komunikacyjnego, zmieniającego ten obszar nie do poznania ? wyjaśnia Jarosław Górczyński, prezydent miasta.

Nabywca zamierza przeprowadzić remont hali równolegle do prac związanych z budową drogi.  W owej lokalizacji znajdowała się wcześniej firma Interspeed, a później Ekopack i Optima Pack.

Print Friendly, PDF & Email