Awarie w sieci elektroenergetycznej. Wyłączenia prądu w kilku ostrowieckich osiedlach

W piątkowy, późny, wieczór na kilku osiedlach ostrowieckich, m.in. Ogrody, Stawki, Rosochy doszło do kilkunastominutowych wyłączeń prądu.
Jak się dowiedzieliśmy, w związku z obfitymi opadami mokrego śniegu na terenie PGE Dystrybucja wystąpiły awarie masowe w sieci elektroenergetycznej. Mokry śnieg obciążył konary drzew, które z kolei kładły się na liniach przesyłowych, powodując doziemienia i zerwania przewodów.
Według stanu na piątek, godz. 22, w Oddziale Skarżysko-Kamienna bez zasilania pozostawało około 52 tysiące odbiorców. Wyłączonych zostało 89 odcinków linii SN, 35 stacji 110kv/SN, 1529 stacji SN/nN. Najtrudniejsza sytuacja występowała w Rejonie Energetycznym Radom, gdzie bez zasilania pozostawało ok. 23,5 tys. odbiorców. W RE Kozienice na wznowienie dostaw oczekiwało niemal 19 tys. osób, w RE Skarżysko ? 5128, RE Ostrowiec ? 2636, RE Kielce ? 1151 i w RE Busko ? 443.
Energetycy PGE Dystrybucja od momentu wystąpienia wyłączeń pracują w terenie, lokalizują awarie i pracują nad ich usunięciem. Sytuacja jest dynamiczna z uwagi na niekorzystną sytuację pogodową – ciągłe, utrzymujące się opady śniegu. Zapewniają, że ekipy energetyków będą pracowały aż do usunięcia wszystkich awarii.

Print Friendly, PDF & Email