Szekspir w browarze (i nie tylko)

11 kwietnia o godzinie 18.00 w Ostrowieckim Browarze Kultury, Chorzowski Teatr Rozrywki wystawi spektakl pt „ Dzieła wszystkie Szekspira (W nieco skróconej formie)”. Bilety w cenie 35 złotych do nabycia w recepcji OBK.


Co stanie się, gdy połączymy mistyczny teatr elżbietański z przypadkowością losu? Czy kakofonią jest łączenie maurowskich wersetów ze stylem rodem z Bronxu? Co otrzymamy z mieszanki intelektu, odwagi, przenikliwości i… braku granic? Jest wiele możliwości, ale tym razem będą to wszystkie dzieła Williama Szekspira. Żeby tego było mało… w jeden wieczór.
W przeszłości takie spotkania sprawiały ogromną satysfakcję wszystkim uczestnikom, którzy wspólnie przeżywali dramaty Łabędzia ze Stratfordu. Szekspir jednak postanowił zmienić moderatorów tych wspólnych wieczorów. W 404 rocznicę swojej śmierci pozwala sobie na odrobinę szaleństwa. Stawia na osoby, które praktycznie się nie znają – w przeciwieństwie do ich legendarnych poprzedników. Brzmi to ryzykownie, ale w tym szaleństwie może być metoda. Dodatkowo, miejsce w którym przychodzi im się spotkać, daje im niezmierzone możliwości.  Ogranicza ich jedynie własna wyobraźnia.
Czy Szekspir jest w stanie utrzymać w ryzach swoich przedstawicieli, wrzuconych do swoistego parku rozrywki? Co stanie się, kiedy ruszy rollercoaster i będzie chciał przekroczyć wszelkie granice ciążenia? No cóż… Tego nie wie nikt. Nawet William Szekspir. Przyszedł moment, kiedy trzeba odpowiedzieć sobie na jedno, bardzo ważne pytanie. Czy jesteśmy na to gotowi? Czy zaryzykujemy ten jeden wieczór? Czy Szekspir wie co robi? Bądźmy szczerzy… zazwyczaj nikt nie jest do końca gotowy na podjęcie ryzyka – skok na bungee, zjazd Hyperionem, czy wolne spadanie ze stratosfery. Nikt nie przeżywa w ten sam sposób przekraczania sił grawitacji, ale u każdego wzbudza ono sporo niezapomnianych emocji. Może warto spróbować? Jesteście gotowi?
Występują: Magdalena Wojtacha, Marek Chudziński, Jakub Wróblewski, głos Szekspira: Adam Szymura. Komedia w jednym akcie, czas trwania: około 100 minut.


W dniu 11 kwietnia Instytut Kultur i Języków WSBiP oraz Miejskie Centrum Kultury organizują w Auli II WSBiP o godz. 10 wykład dla młodzieży szkolnej pt. „Szekspir jest wszędzie”, który wygłosi dr Paweł Kaptur.

Print Friendly, PDF & Email