Sukces uczniów „Bronka”

Tytuł wicemistrzów województwa świętokrzyskiego w Turnieju Debat Historycznych zdobyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr III im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. W skład srebrnego zespołu weszli: Martyna Dytkowska, Katarzyna Kogut, Szymon Burda i Olaf Jurek. Opiekunem drużyny był nauczyciel historii Karol Wójcik.

Przygotowania do turenieju trwały przez kilka tygodni i obejmowały udział w wykładach historycznych, warsztatach dotyczących prowadzenia debaty oraz spotkaniach z nauczycielem, gdzie szlifowano wystąpienia prelegentów.

Turniej realizowano w systemi każdy z każdym. Do finałowego starcia dostały się dwa najlepsze zepoły fazy grupowej. Jak mówią uczniowie udział w takim konkursie był dla nich dużym wyzwaniem, bo nie wystarczyła wiedza historyczna, ale trzeba było wykazać się umiejętnością logicznego wypowiadania się czy reagowania na argumenty przeciwników.

Gratuluję moim uczniom dużego sukcesu i zaangażowania. Radość z sukcesu jest tym wieksza, że są to przedstawiciele klas, gdzie historia nie jest wiodącym przedmiotem. Chcemy teraz w oparciu o tych uczniów i zdobyte doświadczenie przygotowywać się do kolejnych turniejówmówi Karol Wójcik.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *