Policjanci podsumowali świąteczny weekend

Od 15 do 18 kwietnia 2022 r., na terenie powiatu ostrowieckiego doszło do siedmiu niegroźnych kolizji, w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

-W dniu 16 kwietnia 2022 r., ok. godz. 3, policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę –podała podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 19-letni kierowca pojazdu marki Seat mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie na alei Jana Pawła II spowodował kolizję drogową, uderzając w barierkę odgradzającą jezdnię. Kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami.
Policjanci z ostrowieckiej drogówki ujawnili 100 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości, w tym zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Mundurowi ujawnili także 2 kierowców, którzy odważyli się wsiąść za „kółko” swoich pojazdów nie posiadając do tego uprawnień. Funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 291 kierujących. Policjanci sprawdzali także stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach.
Tegoroczny weekend na terenie województwa świętokrzyskiego był nieco gorszy od ubiegłorocznego. W 2022 roku stwierdzono 6 wypadków, w których rany odniosło 8 osób, a 3 zginęły. Odnotowano 105 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 32 nietrzeźwych kierujących pojazdami, zatrzymali 17 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h.
W 2021 roku, na terenie województwa świętokrzyskiego, odnotowano 4 wypadki, w który rany odniosło 7 osób, nie było wówczas ofiar śmiertelnych. W 2021 roku odnotowano 83 kolizje drogowe. Policjanci zatrzymali 44 nietrzeźwych kierujących, zatrzymali 48 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. 
Print Friendly, PDF & Email