W Sudole śmigłowiec odnalazł wycieńczoną 38-latkę (zdjęcia, wideo)

Blisko dobę trwały poszukiwania zaginionej 38-latki z powiatu puławskiego. Wycieńczona i zmarznięta kobieta została odnaleziona w lesie koło Sudołu. W działaniach prowadzonych przez puławskich policjantów uczestniczyli również funkcjonariusze z KWP w Lublinie oraz z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Mieszkańcy Sudołu byli mocno poruszeni, kiedy tuż nad dachami ich domów pojawił się policyjny śmigłowiec. Wtedy jeszcze nikt nie wiedział, że powodem obecności tej maszyny nad ich miejscowością były poszukiwania zaginionej mieszkanki powiatu puławskiego.

-Kobietę zauważyli policjanci, którzy prowadzili poszukiwania z powietrza policyjnym śmigłowcem Bell-407GXi –mówią młodszy inspektor Anna Kędzierzawska oraz podkomisarz Ewa Rejn – Kozak. Informacja o zaginięciu mieszkanki gminy Żyrzyn, w powiecie puławskim, wpłynęła do Komendy Powiatowej Policji w Puławach w dniu 20 kwietnia 2022 r. Z relacji rodziny zaginionej wynikało, że 38-latka, w stanie wzburzenia emocjonalnego wyjechała z domu samochodem w nieznanym kierunku. Ze względu na dolegliwości, na które cierpi, jej życie mogło być zagrożone.

Skrupulatna analiza wszystkich możliwych danych dotyczących telefonu zaginionej, kamer z monitoringu na trasie jej przejazdu, doprowadziła policjantów z Puław w rejon Ostrowca Świętokrzyskiego. Do przeszukania wytypowano teren kilkudziesięciu kilometrów kwadratowych lasu. W związku z tym, że liczył się czas, a życie kobiety było zagrożone, ze względu na dużą rozpiętość terenu, podjęta została decyzja o wykorzystaniu do działań policyjnego śmigłowca.

Lekki policyjny śmigłowiec Bell-407GXi, pilotowany przez załogę w składzie 2 pilotów oraz operator Systemu Obserwacji Lotniczej, wystartował w dniu 21 kwietnia 2022 r. około południa z lotniska na warszawskim Bemowie. Z informacji zebranych przez zespół poszukiwawczy wynikało, że zaginiona opuściła teren województwa lubelskiego i znajduje się prawdopodobnie w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego. Po godzinie policyjni lotnicy wylądowali w rejonie poszukiwań, by na pokład zabrać 2 funkcjonariuszy z powiatu puławskiego prowadzących poszukiwania. Kilkadziesiąt minut później, po dokładnym sprawdzeniu wyznaczonego obszaru, policyjni lotnicy wypatrzyli w lesie, w trudno dostępnym terenie, rozbitego białego peugeota, w którym mogła znajdować się zaginiona. Natychmiast wylądowali w pobliżu, a 2 policjantów biorących udział w działaniach poszukiwawczych bez zwłoki ruszyło na ratunek zaginionej.

Kobieta była wycieńczona i zmarznięta. Kontakt z nią był utrudniony. W samochodzie znajdowało się kilkadziesiąt opakowań po lekach oraz butelki po alkoholu. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Po udzieleniu kobiecie pierwszej pomocy na miejscu, karetką pogotowia przetransportowano ją do szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Policja: Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. W trudnych chwilach możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo. Nie musimy być sami z naszymi problemami. Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godz. 14 -22), Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (czynny codziennie, przez całą dobę).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.