Ostrowiecki Browar Kultury powiększy się o nowe sale!

Ostrowiecki Browar Kultury może się powiększyć o nowe do tej pory nieużytkowane pomieszczenia. Podczas ostatniej sesji radni wprowadzili nowe przedsięwzięcie pn. „Adaptacja podpiwniczenia budynku OBK” z realizacją w latach 2022 -2023.

 Jak mówi wiceprezydent Dominik Smoliński w Ostrowieckim Browarze Kultury mają tam powstać sale taneczna i teatralno-muzyczna.

– Tym zadaniem chcielibyśmy domknąć temat związany z rewitalizacja Browaru Saskich i na ten cel na pewno będziemy szukać środków zewnętrznych – mówi wiceprezydent Dominik Smoliński. Do realizacji pozostały nam podziemia, a w nich są zlokalizowane dwie sale wielofunkcyjne, z których jedna mogła by stać się salą taneczną, a druga związana z występami teatralnymi, czy muzycznymi. Dostęp do tych pomieszczeń może odbywać się za pośrednictwem dwóch wind – od strony BWA i Galerii Fotografii. W ramach kwoty ok. 20 mln zł, w ramach której byliśmy zobligowani do realizacji modernizacji browaru nie udało się tych pomieszczeń wyremontować. Chcemy teraz ogłosić postępowanie na opracowanie dokumentacji technicznej na przebudowę tych pomieszczeń stąd wprowadzenie odpowiednich środków finansowych na ten cel. W ciągu jednego roku, mając dokumentację, będziemy gotowi o aplikowanie o środki zewnętrzne. Zakres prac na pewno obejmie powstanie wszelkich instalacji, wykonanie posadzek, dociepleń i zakup niezbędnego wyposażenia. Pomieszczenia są zlokalizowane pod salą kinową, a ich powierzchnia z salami, ciągami komunikacyjnymi, foyer, sanitariatami to około 600 m kw.

Przypomnijmy, że w 2020 roku Ostrowiecki Browar Kultury został laureatem konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI Wieku” w kategorii obiekty kultury, sportu, zdrowia i rekreacji. To drugi z rzędu taki sukces Ostrowca Świętokrzyskiego. Wyróżnienie przyznało Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego przy udziale Związków Miast Polskich oraz Polskiej Izby Budownictwa.

Ostrowiecki Browar Kultury znalazł się też wśród 21 obiektów turystyki industrialnej województwa świętokrzyskiego i połączył 200-kilometrowy samochodowy Świętokrzyski Szlak Zabytków Techniki, prowadzący od doliny rzeki Kamiennej do centralnej części regionu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *