Ostrowiecki Winner na meczu Polska-Rumunia. Oko w oko z Igą Świątek (zdjęcia)

Liczna grupa  tenisistów OST Winner wybrała  się do Radomia na mecz Polska – Rumunia w ramach Billy Jean Cup. Spotkanie zakończyło się  zwycięstwem biało-czerwonych 4-0, a gwiazdą zawodów były liderka rankingu WTA, Iga Świątek. Wypełniona do ostatniego miejsca hala Radomskiego Centrum Sportu oklaskiwała efektowne zagrania tenisistek. Kibice  stworzyli niesamowitą atmosferę i  żywiołowo zagrzewali do walki nasze zawodniczki. Warto dodać, ze na meczu  była obecna była inna znakomita polska tenisistka, Agnieszka Radwańska. Swoją obecnością uświetnił zawody najstarszy tenisista świata, 98-letni Ukrainiec Leonid Stanisławski. Nie zabrakło również sporej rzeszy fanów reprezentacji Rumunii.

Pierwszy mecz był bardzo emocjonujący. Magda Linette po zaciętej walce wygrała z Begu 6/1 4/6 6/2. Dwa kolejne pojedynki zakończyły się efektownymi zwycięstwami Igi Światek, która wkroczyła na kort w rytmie swojej ulubionej piosenki „Welcome to the jungle”. Pierwsza rakieta na świecie  straciła w obu spotkaniach zaledwie jednego gema.  Iga pokonała w piątek Buzarnescu 6/1 6/0 oraz w sobotę Prisacariu 6/0 6/0 i zapewniła awans reprezentacji Polski do listopadowego turnieju finałowego. Na zakończenie debel Magdalena Fręch/Alicja Rosolska ograł parę Mitu/Prisacariu 5/7 6/3 10/5.

Po wygranych  meczach  nasze zawodniczki  pozowały do zdjęć i rozdawały fanom autografy. Dużą cierpliwością wykazała się Iga Światek, która poświeciła kibicom prawie godzinę. Ostrowczanom udało się zdobyć autografy Igi i Magdy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *