Z myślą o rowerzystach i użytkownikach hulajnóg

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski chce przygotować kolejne ścieżki rowerowe w granicach miasta widząc coraz większe zainteresowanie rowerzystów, a także mając na uwadze, że niebawem jedna z komercyjnych firm zaoferuje ostrowczanom elektryczne hulajnogi wynajmowane na minuty. Przetarg na dokumentację projektową związaną z „Budową i przebudową ścieżek rowerowych na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego” wygrała staszowska firma „Ajko”. Jak akcentuje prezydent Jarosław Górczyński w wyniku tego działania, aż 6.000 mb. tras z myślą o rowerzystach może zyskać nową jakość lub zostanie wybudowane od zera.

Całe zadanie składa się budowy lub przebudowy ścieżek rowerowych na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego i obejmuje następujące ulice: ul. Kraszewskiego 465,00 mb, ul. Graniczna 877,00 mb, ul. Grzybowa od ul. Długiej do ul. Nowe Piaski 647,00 mb, ul. Szymanowskiego 685,00 mb, ul. Grzybowa od ul. Nowe Piaski do ul. Sienkiewicza 607,00 mb, ul. Denkowska 912,00 mb, ul. Ogrodowa od ul. Wroniej do ul. Sikorskiego 400,00 mb, ul. Ogrodowa od ul. Stawki Denkowskie do ul. 11-stego Listopada 465,00 mb, ul. Miodowa od ul. Siennieńskiej do ul. Gościniec 850,00 mb, ul. Dunalka od ul. Dunalka do DW 754 100,00 mb.

Łączna długości projektowanych sieci ścieżek wynosi około: 6.008,00mb. W ramach zadania ma zostać przygotowane opracowanie koncepcji wraz z rozwiązaniami technicznymi budowy i przebudowy ścieżek rowerowych z ich odwodnieniem. doświetleniem przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

Zlecona dokumentacja projektowa ma uwzględniać przebudowę ul. Wroniej od ul. L. Chrzanowskiego do ul. Ogrodowej czyli na długości około 180m, polegającej na przebudowie jezdni do szerokości 7,0m wraz z budową chodnika i ścieżki rowerowej, przebudową kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego oraz przebudową istniejącej infrastruktury podziemnej. Dodatkowo wykonanie dokumentacji drogi serwisowej o długości około 120,0mb dla obsługi posesji zlokalizowanych po południowej stronie ulicy Wroniej.

Jarosław Górczyński, prezydent miasta: –Zależy nam przede wszystkim, aby ścieżki rowerowe na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego tworzyły wspólną całość, a nie mielibyśmy do czynienia z odrębnymi odcinkami. W ostatnich latach, kiedy powstało wiele dróg uwzględniono przy ich powstawaniu ciągi dla rowerzystów, ale wcześniejsze realizacje były tego pozbawione. Dlatego też brakuje nam elementów, które pozwoliły spiąć układ w jedną całość. Stąd dokumentacja, która pozwoli na takie kompleksowe spojrzenie.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Z myślą o rowerzystach i użytkownikach hulajnóg

  • 4 maja 2022 at 09:53
    Permalink

    W pierwszej kolejności,priorytetowo należy budować ścieżki rowerowe tam gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu samochodów i gdzie rowerzysta jest zmuszony jechać taką drogą , np. ulica Żeromskiego od skrzyżowania z ul.Zagłoby do SP 13 – tu psioczą kierowcy samochodów jak i rowerzyści.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.