Dbali o bezpieczeństwo na drogach

W dniu 3 maja 2022 r., w Ujeździe, funkcjonariusze kieleckiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego Seata. Kierujący, 35–letni mieszkaniec powiatu staszowskiego przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 60 km/h.

-Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w kwocie 1.500 zł. 35–latek stracił również prawo jazdy na 3 miesiące, a na jego koncie przybyło 10 punktów karnych –mówi mł. ASP. Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer pasowy KPP w Opatowie.

Podczas długiego majowego weekendu, tj. od 29 kwietnia do 3 maja, także świętokrzyscy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych.

-Policjanci zatrzymali 57 kierujących będących pod wpływem alkoholu  -podało Biuro Pasowe KWP w Kielcach. W trakcie długiego weekendu majowego 24 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W czasie minionego weekendu drogach w naszym regionie doszło do 7 wypadków drogowych, w których 9 zostało rannych, a jedna poniosła śmierć.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.