Wysoka wygrana i piękne pożegnanie waterpolistów z ostrowieckimi kibicami

Ekstraklasa piłki wodnej. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Arkonia Szczecin 19:9 (6:2, 5:2, 4:2, 4:3).

KSZO: Skaliński, Kośka – Bartosik 1, Korovljew 4, Szląszkiewicz 2, Kochański 2, Mesaros 2, Krakowiak 3, Skrzypiński, Nochelski 1, Nadbrzuchowski 1, Walesic 2, Gabryszewski 1. Trener: Robert Serwin.

Arkonia: Borkowski, Nizioł – Wiśniewski, Banaszczak, Szymański 2, Pajor, Ławniczak 2, Sushkin, Banaszek 3, Syc 1, Bajko 1. Trener: Marcin Banaszczak.

Waterpoliści KSZO wygrali wysoko i pięknie pożegnali się z ostrowieckimi fanami. Pożegnali, bo rozegrali ostatni już w tym sezonie mecz ekstraklasowy na Pływalni Rawszczyzna.

Pożegnał się także z grą w  waterpolo kapitan, Igor Szląszkiewicz, któremu trudno pogodzić obecnie naukę w szkole wojskowej z czynnym uprawianiem sportu. Z tej okazji otrzymał od kolegów z drużyny okolicznościową piłkę. Mamy nadzieję, że rozbrat Igora z piłką wodną nie jest ostateczny,

Nasza drużyna dominowała od pierwszej do ostatniej minuty spotkania, a praktycznie już po pierwszej kwarcie mogliśmy spekulować co do rozmiarów zwycięstwa. Trener Robert Serwin zaskoczył rywala ustawieniem Vladimira Korovljewa. Zwykle „nasz” Serb grał na pozycji centra, ale przeciwko Arkonii wystąpił jako rozgrywający. Zaskoczenie było spore, bo Vladimir zdobył strzałami z dystansu dwie bramki, a że inni dorzucili kolejne, to i wysoko prowadziliśmy… Na tyle wysoko, że w trzeciej i czwartej kwarcie grało już wielu zmienników z zespołu juniorów.

Wygrana umocniła KSZO na szóstej pozycji. Taką też ostrowczanie zajmą po ostatnim meczu tegorocznych rozgrywek w ekstraklasie.