XI Mistrzostwa w Piłce Nożnej ŚSKF „Sprawni Razem” (zdjęcia)

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim był gospodarzem XI Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Nożnej organizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem „Sprawni Razem”, wspierającym sport wśród osób niepełnosprawnych.

Uroczystej inauguracji Mistrzostw dokonała dyrektor ostrowieckiego SOSW Katarzyna Krzyżanowska wraz z członkiem zarządu powiatu, Łukaszem Dybcem i naczelnikiem Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa, Mariuszem Łatą, którzy przekazali napoje energetyzujące zawodnikom.

Na murawie „Orlika” na os. Ogrody o zwycięski puchar  rywalizowało pięć sześcioosobowych drużyn z naszego regionu: Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku -Kamiennej z trenerami: Mileną Łęcką i Mariuszem Krzysztoszkiem, Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy im. Zdzisławy i Stanisława Bytnarów w Baryczy z trenerem Tomaszem Domagałą, Zespół Placówek Szkolno -Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Cudzynowicach z trenerem Adamem Zarębą, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Starachowicach z trenerami: Kacprem Rakiem i Adrianem Bzymkiem oraz gospodarz spotkania – Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim z trenerami Arturem Szałapskim i Wojciechem Soboniem.

 Już od pierwszych minut rozgrywkom towarzyszyły wielkie emocje, podgrzewane przez mocno święcące słońce.  Pomimo zmęczenia  zawodnicy na boisku dawali z siebie wszystko, dopingowani przez trenerów i kibiców.

-Mistrzostwa to doskonała okazja dla naszych podopiecznych do integracji, ruchu na świeżym powietrzu i aktywności poprzez rywalizację fair play. Przez czas trwania pandemii dzieci miały mniej takich możliwości. Dla dzieci z niepełnosprawnościami jest to szczególnie ważne. One bardzo potrzebują motywacji, lubią być doceniane w każdej sferze. W sporcie też mogą się wykazywać swoimi umiejętnościami i odnosić sukcesy, tak samo jak ich sprawni rówieśnicy – mówiła dyrektor Katarzyna Krzyżanowska.

Podopieczni ostrowieckiego SOSW bardzo poważnie podeszli do Mistrzostw. Przygotowywali się do nich i bardzo przeżywali udział w rozgrywkach, co było widać podczas meczu oraz na podium.

 I miejsce wywalczyli zawodnicy z SOSW w Starachowicach, II miejsce – ZPEW w Skarżysku – Kamiennej, III miejsce – SOSW w Ostrowcu Świętokrzyskim, IV miejsce – SOSW w Baryczy i V miejsce ZPSWR w Cudzynowicach. Tytuł najlepszego zawodnika zdobył Karol Faber z SOSW w Starachowicach, zaś tytuł najlepszego bramkarza – Kacper Grzechnik z ZPEW w Skarżysku -Kamiennej. Wszystkim drużynom gratulujemy!

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *