Dominik Czaja mistrzem Polski!

W minioną sobotę w Białymstoku odbył się Finał XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podlaskie 2022 w Taekwondo Olimpijskim.

W kategorii chłopców Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego i województwo świętokrzyskie reprezentował Dominik Czaja walczący w kategorii 53 kg. Dominik po trzech wygranych pojedynkach wywalczył złoty medal i został mistrzem Polski w swojej kategorii kadetów. Do sukcesu dorzucił jeszcze piąte, punktowane miejsce w konkurencji dwuboju sprawnościowego.

-Dominik stoczył trzy walki –informuje nas trenerka, Wioletta Walerowicz. -Pierwszą z zawodnikiem z Wrześni wygrał na punkty. Drugą z zawodnikiem z Warszawy, w której po trzech regulaminowych rundach zanotował remis 7:7. Dominik w dodatkowej, złotej rundzie, w której wygrywa ten, kto pierwszy zada celne kopnięcie, był górą. Trzecią walkę z zawodnikiem z Kornika zakończył wyraźną wygraną na punkty.

Marina Dudek zakończyła start na punktowanych miejscach V-VIII. To jej pierwszy rok w kategorii wiekowej kadetek.