Nasi policjanci strzelają najcelniej (zdjęcia)

W rozegranych w dniu 17 maja 2022 r., w Skarbce w gminie Bałtów, na strzelnicy „Skorpions”, II Wojewódzkich Zawodach Policjantów w Strzelaniu o Puchar Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego nadkom. Jerzego Kaniewskiego, najwyższe laury zdobyli ostrowieccy policjanci.

-Do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn z jednostek policji całego województwa. Łącznie udział w zawodach wzięło 45 zawodników –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Najlepsi w klasyfikacji drużynowej okazali się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na drugim miejscu znalazła się drużyna Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Na podium, zajmując trzecie miejsce, znalazła się drużyna składająca się z funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie. Najlepszym Strzelcem Zawodów został mł. asp. Mariusz Rdzanek z Komendy Powiatowej Policji w Ostrówcu Świętokrzyskim. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i puchary.

Współorganizatorem i jednym z pomysłodawców zawodów było działające od 4 miesięcy Stowarzyszenie Strzelecko -Kolekcjonerskie „Skorpions Team”, które zrzesza miłośników i kolekcjonerów broni palnej. Patronat nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. dr Jarosław Kaleta.

Print Friendly, PDF & Email