Płaczącym głosem prosiła o pomoc

W dniu 16 maja 2022 r., ok. godz. 12.45, do 88-letniej mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego na numer telefonu stacjonarnego zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. Płaczącym głosem poprosiła o pomoc, gdyż rzekomo spowodowała wypadek drogowy i teraz potrzebuje 50 tys. złotych, aby uniknąć odpowiedzialności karnej.

-Kolejno do rozmowy włączył mężczyzna, który podał się za policjanta i prosił seniorkę o podanie numeru telefonu komórkowego, po czym kontynuował rozmowę z dwóch urządzeń jednocześnie –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kobieta została poinformowana przez fałszywego policjanta, że wkrótce do jej domu przyjedzie kurier, który powoła się na Piotrka i że jemu kobieta ma przekazać pieniądze, które posiada. Na szczęście seniorka o całym zajściu poinformowała swojego sąsiada, który uświadomił ją, że ma do czynienia z oszustami. Ostrowczanka nie straciła żadnych pieniędzy.

Policjanci ostrzegają przed osobami podającymi się za fałszywych wnuczków, dzieci bądź policjantów. Pod żadnym pozorem nie należy przekazywać im pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie lub przelaniu ich na konto bankowe. W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich bądź zadzwońmy na telefon alarmowy Policji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *