Florystyczny Wernisaż w CKU

Przepiękne bukiety oraz inne kompozycje kwiatowe wykonane na różne okazje i rozmaitymi technikami, można było oglądać w minioną sobotę w Centrum Kształcenia Ustawicznego. A to efekt rozstrzygnięcia konkursu, który przebiegał pod hasłem „Wiosenny Bukiet”, zwieńczając prace florystek. Niezwykłe kompozycje zachwycały spojrzenia uczestników wydarzenia. Ogrodowe rośliny zdecydowanie konkurowały z dostojnymi i tradycyjnymi różami. Komisja konkursowa oceniała pomysłowość, estetykę i technikę wykonania, a także jakość użytych materiałów.

Wśród prezentowanych prac znalazły się subtelne, niskie kompozycje na stoły kameralnych, rodzinnych przyjęć, jak również kompozycje grant, mogące zdobić sceny i sale konferencyjne oraz kompozycje bankietowe. Ciekawymi propozycjami były: las w szkle, biedermajery, kamelie, a także kompozycje wegetatywne czy formalno –linearne. Zainteresowanie wzbudził kwiatowy kolaż wykonany z zasuszonych roślin, które florystki zbierały w ogrodach i na łąkach. Dopełnieniem całości były piękne szydełkowe serwety.

-Wszystkie prace są zachwycające. Naprawdę wybór nie należał do łatwych, tym bardziej że uczestnicy w większości przypadków nie są amatorami – mówiła Ewa Zakowana, organizatorka wydarzenia.

Jury przyznało: I miejsce – Agnieszce Michalskiej, II miejsce – Małgorzacie Nowak, III miejsce – Genowefie Kliszewskiej oraz wyróżnienie – Alicji Biskupskiej.

Wystawa zawierała również prace innych florystek, doskonalących swoje umiejętności w Centrum Kształcenia Ustawicznego pod okiem Ewy Zakowanej. Zwieńczeniem spotkania były słodkości na pięknie udekorowanym stole przygotowane przez słuchaczy kkz w zawodzie cukiernik. Koncepcja przerosła chyba oczekiwania wszystkich, gdyż zachwytom nie było końca. Wydarzeniu patronował prezydent miasta Jarosław Górczyński, zaś dyrektor CKU dr Aneta Pierścińska –Maruszewska zapowiedziała kolejne, ciekawe inicjatywy w ostrowieckim Centrum Kształcenia Ustawicznego.

 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Florystyczny Wernisaż w CKU

  • 24 maja 2022 at 11:30
    Permalink

    Centrum Kształcenia Ustawicznego na wielu kierunkach kształci głównie seniorów, emerytów, którzy, poza realizacją swoich zainteresowań, raczej nie będą tak zdobytych umiejętności wykorzystywać zawodowo. Jestem w stanie zrozumieć taki stan. Przy niewielkiej ilości osób chętnych w wieku produkcyjnym trzeba zadbać, aby na każdym kierunku byli jacyś słuchacze, tak aby na papierze wyglądało, że jest dużo osób chętnych. Może warto zastanowić się nad połączeniem sił CKU z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, bo mam wrażenie, że CKU jest takim ostrowieckim UTW bis. Jako stowarzyszenie nie byłoby tak kosztowne w utrzymaniu dla miasta i nie stwarzałoby pozorów kształcenia dorosłych.

Comments are closed.