Ostrowiec Świętokrzyski promował się gospodarczo na Forum Eksportu w Lublinie

W minionym tygodniu w Lublinie odbyło się Forum Eksportu. Partnerem przedsięwzięcia była również gmina Ostrowiec Świętokrzyski, które promowała potencjał gospodarczy miasta wśród zgromadzonych przedsiębiorców oraz przedstawicieli ambasad państw Europy, Azji i Afryki.
– Udział w forum to dobra okazja do poszukiwania kontaktów biznesowych. Rozmawialiśmy nie tylko o terenach inwestycyjnych Ostrowca Świętokrzyskiego. Na przykład ambasadorowie
Angoli, Tunezji czy Bośni i Hercegowiny pytali nas czy w Ostrowcu są firmy produkujące maszyny i urządzenia rolnicze lub czyszczące. Dowiedzieliśmy się też od ambasadora, że w Kuwejcie jest duże zapotrzebowanie dla firm produkujących maszyny i urządzenia dla sektora naftowego. Widzę tutaj potencjał dla naszych ostrowickich firm – wyjaśnia prezydent miasta Jarosław Górczyński.
Sporo miejsca podczas forum poświęcono sytuacji polskich firm w kontekście wojny w Ukrainie.
– Zaprosiliśmy do miasta kierownika zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Kijowie, aby na żywo mógł ocenić potencjał miejscowych firm, produkujących dla branży budowlanej – dodaje prezydent.

– Polscy przedsiębiorcy są mocno operaty wni i bardzo szybko będą wyszukiwać nowych nisz, którą przyczynią się w tworzeniu nowych miejsc pracy- mówi dr Ryszard Nowak, prezes Krajowego Stowarzyszenia Eksporterzy RP. Szansę upatruje dla branży transportowej oraz szeroko rozumianych usług budowlanych. 

Print Friendly, PDF & Email