Ulica Szeroka nieprzejezdna.  Trwa remont ulic w centrum

Po wschodniej części ostrowieckiego Rynku gdzie trwają zaawansowane prace związane z wymianą nawierzchni ulicy, kierowcy od minionego tygodnia spotkają również utrudnienia na ulicy Szerokiej.

Ma to związek z realizacją robót drogowych związanych z realizacją zadania pn. „Remont dróg gminnych nr 302001T – ul. Czerwonego Krzyża, nr 302035T – ul. Szerokiej oraz odcinka drogi gminnej nr 302026T – ul. Rynek w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Zakres robót obejmuje odtworzenie nawierzchni jezdni i chodników wraz z oświetleniem ulicznym oraz remontem kanalizacji deszczowej. Umowny termin zakończenia robót ustalono do dnia 21 sierpnia br. Całe zadanie warte jest blisko 2,4 mln zł.

Ulica Szeroka na czas robót droga nie będzie przejezdna (z wyjątkiem dojazdu do posesji). Prace w tym miejscu obejmują m.in. remont odcinka o długości około 0,108 km i zmiennej szerokości jezdni 6,0 – 7,0 m z odtworzeniem obustronnego chodnika z płyt kamiennych szerokości 1,5 – 2,0 m oraz z montażem lamp oświetleniowymi typu LED – 8 szt. i oznakowania pionowego, a także poziomego.

Za realizację zadania odpowiada konsorcjum firm: Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o., „DROMAR” R.L. Bożek.

Jak przyznaje prezydent Jarosław Górczyński zakres prac na ulicach w centrum miasta jest bardzo duży apelując o wyrozumiałość, równocześnie przeprasza wszystkich za utrudnienia.

 

Print Friendly, PDF & Email