Wiktora Salamon i Pola Marcyjanik zasilają KSZO SMS

Drugoligowy, siatkarski KSZO SMS pozyskał już wiele nowych zawodniczek. Dlatego będzie to zupełnie inny zespół od dotychczasowego, bazującego głównie na uczennicach ostrowieckiej szkoły mistrzostwa sportowego.

W minionym tygodniu do zespołu dołączyły dwie, kolejne, nowe zawodniczki.

Okazuje się, że na pozycji przyjmującej zagra w naszym zespole 19-letnia wychowanka Trójki Nowy Sącz Wiktoria Salamon, która od dwóch sezonów reprezentowała klub Jedynka Azoty Roleski PWSZ Tarnów, a jeszcze wcześniej występowała w Sandecji Nowy Sącz.


 

Z kolei na pozycji rozgrywającej będzie występowała w naszym klubie 21-letnia. Mierząca 182 cm wzrostu Pola Marcyjanik. To była zawodniczka młodzieżowych zespołów Impelu Wrocław, Olimpii Jawor i Solnej Wieliczka. Prywatnie jest siostrą występującej w KSZO w sezonie pierwszoligowym i dobrze znanej w naszym mieście Julii.

 

 

Przypomnijmy, jakie siatkarki już podpisały kontrakty z KSZO SMS.

22-letnia Julia Klisiak będzie występowała na pozycji przyjmującej. To była siatkarka pierwszoligowych Budowlanych Toruń i Olimpii Jawor, a ostatnio Tomasovii Tomaszów Lubelski. Prywatnie jest córką wybitnego hokeisty, byłego kapitana reprezentacji Polski, Waldemara Klisiaka.

 


Miejsce na środku ataku zajmie 22-letnia Maja Orzyłowska, która mierzy 183 cm wzrostu, a jej zasięg w ataku to 290 cm. Maja to wychowanka Ósemki Siedlce, z której przeniosła się do zespołu San Pajda Jarosław. Ostatnio, tak jak Julia Klisiak, grała w drużynie Tomasovii Tomaszów Lubelski.


Przyjmującą KSZO SMS została Wiktoria Maksajda. Mierzy 178 cm wzrostu i ostatnio występowała w Solnej Wieliczka – drużynie, która w minionym sezonie zajęła 9 miejsce w rozgrywkach I ligi. Wiktoria jest wychowanką Setbola Oświęcim – zespołu, z którym zdobyła mistrzostwo i wicemistrzostwo Małopolski w kategorii juniorek oraz wywalczyła awans do półfinałów mistrzostw Polski kadetek i juniorek.


 

19-letnia, pochodząca z Chojnic, Julia Kłosowska zagra natomiast na rozegraniu KSZO SMS. To mierząca 176 cm wzrostu, była siatkarka MLKS Tucholanka Tuchola i ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

W ostrowieckim zespole nadal będą występowały (od lewej): atakująca Oliwia Błaszczyk, dotychczasowa kapitan drużyny przyjmująca Aleksandra Mich i środkowa Amelia Kos.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *