Piknik Eko Nomik na trawie

Już po raz drugi przed ZS Nr 1 popularnie nazywany Ekonomikiem odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Było to integracyjne spotkanie na najciekawszy kocyk piknikowy. Klasy wcześniej losowały temat swojego piknikowego kocyka. Na trawie zagościły kocyki: hawajski, walentynkowy, kwiatowy, zimowy, bajkowy, cukierkowy i lenistwa. Nie zabrakło konkurencji sportowych. Uczniowie swoich sił próbowali w przeciąganiu liny, kapkach, siatkówce, biegu z kubeczkiem z wodą. Piknikowy towarzyszyły ekowarsztaty, a to z uwagi na przypadający 5 czerwca Międzynarodowy Dzień Ochrony Środowiska.

-Chcemy wychować młodzież świadomą, tak aby dbała o środowisko naturalne, a ponieważ nasza młodzież to będą przyszli specjaliści od organizacji wakacji czyli hotelarze, finansiści, żywieniowcy, spedytorzy, stąd w tym roku taki pomysł, aby przygotować i pokazać jak zorganizować w sposób eko hotel, transport, restaurację, czy też zadbać o ekologiczne finanse- mówi nauczyciel chemii Agnieszka Kwiatkowska.

Na uczniów czekały warsztaty ekologiczne, pokaz ekologicznej jazdy, segregacja opakowań, konkurs wiedzy ekologicznej na zasadzie kodów Qr oraz talentshow czyli występy wokalistów, a także instrumentalistów. Wszystkie konkurencje zostały nagrodzone. Dodatkowo zwycięzcy zyskali dzień nie pytania dla całej swojej klasy.

-W dzisiejszym dniu w naszej szkole organizowany jest ekopiknik. Jest on związany z nadchodzącym Dniem Dziecka, w którym przy okazji zabawy, radości, uśmiechu składamy serdeczne życzenia, aby dzieciństwo naszych uczniów trwało jak najdłużej, i było bezpieczne, kolorowe oraz radosne- mówi dyrektor Ekonomika Małgorzata Węglewicz. Dzień Dziecka świętujemy wcześniej, ponieważ od dnia jutrzejszego czyli od 1 czerwca br. w naszej szkole rozpoczynają się egzaminy zawodowe, które wymagają ciszy, skupienia, spokoju.

Organizatorem ekopikniku w szkole był samorząd szkolny oraz pedagog Iwona Adamczyk, nauczyciele: Agnieszka Kwiatkowska, Renata Bryła, Edyta Majecka – Kwiatkowska, Bożena Mazik, Kamila Kurek, Agnieszka Bęben.

Print Friendly, PDF & Email