Mamy pierwsze zwycięstwo juniorów KSZO na mistrzostach Polski! Pokonali WTS Bytom po serii rzutów karnych

Mistrzostwa Polski Juniorów U-19 w Piłce Wodnej. *WTS Bytom – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:3 (0:0, 2:2, 1:0, 0:1) – rzuty karne 2:4.


Niezwykle zacięty mecz stoczyli waterpoliści KSZO na inugurację rozgrywanych w Szczecinie mistrzostw Polski juniorów. Z silnym fizycznie zespołem z Bytomia remisowali po pierwszej i po drugiej kwarcie. Wcale tak nie musiało być, gdyż już w pierwszej odsłonie spotkania Wiktor Staniszewski w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w poprzeczkę, a nasz zespół nie wykorzystał jeszcze dwóch okresów gry w przewadze. Po trzeciej co prawda prowadzili, ale bytomianie doprowadzili do remisu i o wszystkim decydowały rzuty karne. Klasą dla siebie był Jan Skaliński. Nasz bramkarz nie tylko skutecznie bronił, ale i rzucał. W ten sposób ostrowczanie rozpoczęli mistrzostwa od zwycięstwa.

W loterii, jaką jest konkurs rzutów karnych, celnie trafiali z pięciu metrów: Jan Skaliński, Maksymilian Walesic, Kacper Nadrzuchowski i Daniel Idzikowski.
Jutro, w sobotę, o 10.30 KSZO zagra z UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa, a o 17.00 z GKPW 59 Gorzów Wielkopolski.

W dwóch innych meczach rozegranych dziś padły następujące rezultaty:
*UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa – Alfa Gorzów Wielkopolski 19:6 (2:1, 6:2, 5:1, 6:2)
*Arkonia Waterpolo Szczecin – GKPW 59 Gorzów Wlkp. 17:8 (4:4, 2:2, 4:0, 7:2)

KSZO w turnieju mistrzowskim w Szczecinie występuje w następującym składzie: Jan Skaliński, Igor Ostrowski, Daniel Idzikowski, Jakub Żelazowski, Dariusz Woźniak, Kacper Nadrzuchowski, Wiktor Skit, Oskar Tokarski, Brajan Nochelski, Wiktor Staniszewski, Maksymilian Walesic, Piotr Młodawski. Trener: Robert Serwin.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *