Europejskie Dni Archeologii. Wykłady o tym „Czym handlowano u nas dawno temu”

W najbliższy piątek, 17 czerwca o godz. 16, zapraszamy do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu „Krzemionki” (lub przed monitory) na spotkanie pod hasłem „Czym handlowano u nas dawno temu?”.

To będzie opowieść naszych naukowców o odległych dziejach nie tylko regionu świętokrzyskiego, ale całych, pradawnych ziem dzisiejszej Polski. W trakcie trzech wykładów przybliżony zostanie naprawdę imponujący przekrój dziejów, choć wciąż będzie to zaledwie promil tego, co mogłoby stanowić odpowiedź na tytułowe pytanie.
W piątkowe popołudnie wygłoszone zostaną następujące wykłady:
– 16:00 – 16:45 – „Panowie Ognia – o starożytnych hutnikach i kowalach na ziemiach polskich” – dr hab. Szymon Orzechowski, prof. UJK,
– 17:00 – 17:30 – „Terra sigillata – porcelana antyku, obecna także na ziemiach polskich” – dr Andrzej Przychodni
– 17:45 – 18:15 – „Krzemionki: historia i znaczenie wielkiego odkrycia” – dr Szymon Modzelewski.
Trzech wybitnych prelegentów, trzy kluczowe dla historii surowce, pierwsze unikatowe miejsce – na żywo widzimy się w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki. Wstęp na wykłady jest otwarty i bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych. Prelekcje będą również transmitowane na żywo na profilu facebookowym Archeologii Żywej. Wydarzenie jest objęte patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa i wpisuje się w tegoroczne obchody Europejskich Dni Archeologii.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *