KSZO „Galaktyczny Inter” triumfował w Opatowie (zdjęcia)

Piłkarze KSZO z grupy „Galaktyczny Inter” zwyciężyli w drugim turnieju piłkarskim drugiej edycji „Świętokrzyskich Orłów”, które rozgrywano 11 czerwca w Opatowie.

Piękna, słoneczna pogoda, darmowe lody, nagrody z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki i honorowego patrona rozgrywek Anny Krupki, fantastyczna zabawa i gra jeden na jednego z Qesekiem, czyli Kacprem Misztalem, oraz zacięta, piłkarska rywalizacja sprawiły, że w Opatowie futbol można było pokochać jeszcze bardziej.

Otwierający zawody burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewski nie krył radości z tego, że miasto po raz drugi wpisuje się na mapę ośrodków organizujących zawody, które cieszą się taką popularnością wśród młodych piłkarzy.

-Jest mi niezmiernie miło, że mogę wam w bliskim mojemu sercu Opatowie wręczyć nagrody, a jeszcze milej widzieć na waszych twarzach uśmiech – mówiła do zawodników Anna Krupka. -Cieszę się, że „Świętokrzyskie Orły” zapraszają do rywalizacji tak dużo drużyn i młodych osób, które aktywnie spędzają wolny czas. Pokrywa się to z prowadzoną przez nasze ministerstwo sportu misją promocji aktywności. Gratuluję tym, którzy stanęli na podium, ale gratuluję też wszystkim biorącym udział w turnieju, bo sam udział jest niezmiernie istotny i służy rozwijaniu sportowych umiejętności. Dzięki waszej pracy i uporowi jestem przekonana, że w przyszłości będziecie osiągać wielkie, sportowe sukcesy. Życzę wam wytrwałości na tej drodze. Dziękuję fundacji „Aktywni dla Polski” za organizację turnieju.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał od Pani Minister plecak na sportowy sprzęt.

W Opatowie piłkarskie boje toczyło 12 drużyn, w tym 3 z KSZO Galacticos pod nazwami Roma, Inter i Milan. Nie zabrakło zespołów z Opatowa, Stąporkowa, Kunowa i Staszowa i takich okolicznych miejscowości, jak Rytwiany, Klimontów, Lipnik. Na starcie stanęła także szkolna reprezentacja PSP Nr 10 w Ostrowcu Świętokrzyskim. To tylko dowód na to, że w „Świętokrzyskich Orłach” może startować każda drużyna gotowa do piłkarskiej rywalizacji.

Zwycięzcy turnieju z „Galaktycznego Interu” w ćwierćfinale musieli stoczyć bratobójczy pojedynek z „Galaktycznym Milanem”, odprawiając kolegów 3:1. W półfinale pokonali niezwykle groźny zespół szkółki piłkarskiej Champion Stąporków  3:2, a w ścisłym finale dopiero w ostatniej akcji spotkania zapewnili sobie wygraną, również 3:2, z Klimontowianką Klimontów. Po trzecie miejsce sięgnęła ekipa ze Stąporkowa, pokonując Stal Kunów 7:1, która odebrała Puchar Fair Play. Zespoły z turniejowego podium odebrała vouchery o wartości 1000, 700 i 500 zł.

Serca kibiców podbiła drużyna Klimontowianki. Miała w swych szeregach najskuteczniejszego strzelca Noberta Skurę z 11 trafieniami, ale miała też Gabrysię Bekas. Swym zaawansowaniem technicznym, dryblingiem i szybkością imponowała, a jak się dowiedzieliśmy jest już w orbicie zainteresowań kilku klubów. Nic dziwnego, że została uznana najsympatyczniejszym zawodnikiem opatowskich zawodów. Najlepszym bramkarzem organizatorzy i sędziowie wybrali Igora Matyję z KSZO Galacticos ”Inter”.

Teraz „Świętokrzyskie Orły” lecą już w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego, w którym na głównej płycie stadionu KSZO trzeci turniej tegorocznej edycji imprezy rozegrany zostanie 25 czerwca.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *