Browar Bałtów będzie uroczyście otwarty!

Na nadchodzącą środę zaplanowano uroczyste otwarcie Browaru Bałtów najnowszej inwestycji DLF Invest właściciela Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Wtedy też poznamy wszystkie szczegóły przedsięwzięcia, ale niektóre z nich są już przekazujemy naszym czytelników, bowiem trafiły do mediów społecznościowych i witryn internetowych.

Ojcami przedsięwzięcia, jak czytamy na stronie internetowej www.browarbaltow.pl są Filip Lichota, prezes DLF Invest, oraz jego wspólnik Damian Lichota. Połączyła ich idea stworzenia miejsca, jakiego w Polsce jeszcze nie było.

– Naszym celem jest produkcja wysokogatunkowego piwa z naturalnych Składników- czytamy. Liczą się smak oraz jakość produktów. Stosujemy uznaną technologię Kaspar Schulz, słód ze słynnej słodowni Weyermann w Bambergu, lokalną wodę źródlaną z pokładów jurajskich, a naszym konsultantem technologicznym był mistrz piwowarski Matthias Müller.

Browar Bałtów to odpowiedź na potrzebę stworzenia pierwszego w Polsce browaru tematycznego, łączącego w sobie niepowtarzalność piwa regionalnego, z chęcią opowiedzenia na nowo historii Bałtowa i tchnięcia nowego życia w lokalne legendy. Nikt wcześniej w naszym kraju nie zrobił czegoś podobnego.

– Stawiamy na kanon, czyli: pils, lager, weizen i APA, a czymś unikalnym jest piwo propolisowo-miodowe- czytamy.

Piwa powstają pod okiem dyplomowanego piwowara, Michał Czarneckiego, od lat związanego z ,,ziemią bałtowską” i Bałtowskim Kompleksem Turystycznym. Pod jego czujnym okiem w Browarze Bałtów działa zespół pełnych pasji rzemieślników.

Co ciekawe każdemu z pięciu wytwarzanych tu piwa towarzyszy literacka opowieść w formie słuchowiska, które po sczytaniu kodu QR przeniesie smakosza do Storytel – największego na świecie serwisu z audiobookami.

Wraz z uruchomieniem Browaru Bałtów wystartuje Restauracja Browar Bałtów, gdzie będzie można zasmakować nie tylko produkowanych tu piw, ale całej masy przekąsek ale i dań głównych wyśmienicie pasujących do „złotego trunku”.

To właśnie w tej restauracji w każdy piątek i sobotę odbywać się będzie cykl muzyczny pn. „Devil’s Funk”. Pierwszą z nich zaplanowano na 17 czerwca br. Zagra Cpt. Sparky – klubowy warszawski DJ, członek kolektywu Soul Service, jego styl związany jest nierozłącznie z płytami winylowymi oraz Rafał Gańko – trębacz i aranżer, muzyk, który porusza się w różnych stylach muzycznych.

To nie jedyny muzyczny akcent związany z uruchomieniem Browaru Bałtów, bowiem w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym

przygotowano koncerty Happysad (17 czerwca br.) oraz Sarsy (9 lipca br.). Bilety na oba muzyczne wydarzenia do nabycia: koncerty.juraparkbaltow.pl oraz w serwisach zewnętrznych: eBilet, KupBilecik i Biletyna. Stacjonarnie: kasy Juraparku, Restauracja Primo.

Fot.: https://dlfinvest.pl/

Z okazji otwarcia Browaru Bałtów 17 czerwca w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym odbędzie się koncert (początek godz. 20) jednej z najpopularniejszych w Polsce grup rockowych – Happysad. Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Zespół ma na koncie ponad 1200 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. Kto nie zna takich przebojów jak „Zanim pójdę”, „Łydka”, „W piwnicy u dziadka” czy „Taką wodą być”. Tego dnia na scenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego wystąpią także goście specjalni – Sonbird, których popularność rośnie praktycznie z dnia na dzień, a ich utwory w popularnych internetowych serwisach muzycznych odtwarzane są po kilka milionów razy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *