Ostrowieccy lekkoatleci nie mają stadionu, ale zdobyli 16 medali

Grad medali naszych lekkoatletów w kategorii młodzików z roczników 2007-2008 w Staszowie podczas rozgrywanego finału Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych. Ostrowieccy lekkoatleci zaprezentowali się rewelacyjnie, łącznie zdobywając dla naszego miasta 16 medali: 11 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe.

Złote medale zdobyli: Anastazja Kaczmarek (PSP nr 14) w biegu na 100 m i 300 m z nowym rekordem życiowym 44,48s, Michał Potrzeszcz (PSP nr 3) również w biegu na 100 i 300 metrów, Roksana Głąbień (PSP nr 14) w skoku wzwyż z rekordem życiowym 144 cm, Jakub Strzelecki (PSP 14) w skoku wzwyż 163 cm i rek. życiowym, Jan Mularski (PSP nr 1) w rzucie oszczepem na odległość 35,0m, Dominika Karwacka (ZOSMS) w pchnięciu kulą 3kg wynikiem 9,68m rekord życiowy i  rzucie oszczepem 500 gr 28,27 m,  Bartosz Kowalski (PSP nr 5) w skoku w dal z wynikiem 5,71m rekord życiowy oraz dziewczęta z PSP nr 14 w sztafecie 4×100 m w składzie: Roksana Głąbień, Wiktoria Kaniszewska, Sylwia Osowska i Anastazja Kaczmarek- 58,70s.

Srebrne medale zdobyli: Jan Mularski (PSP nr 1) w pchnięciu kulą z wynikiem 9,64m, Sandra Miśkiewicz z (ZSOMS) w biegu na 300 m.

Natomiast brązowe medale wywalczyli: Wiktoria Kaniszewska z PSP 14 w skoku wzwyż 135 cm i Bartosz Kowalski z PSP nr 5 w biegu na 300 m 41,94s.