Z policyjnych raportów. Obywatelskie zatrzymanie, na podwójnym gazie i bez prawka, zatrzymani złodzieje i posiadacze narkotyków

Nie był w stanie utrzymać się na swoim pasie

W dniu 14 czerwca 2022 r., kilka minut po godz. 18, dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierującego w miejscowości Śnieżkowice.

-Z relacji 52-letniego mieszkańca gminy Pawłów wynikało, że kiedy jechał swoim autem od Ostrowca Świętokrzyskiego w kierunku Waśniowa, zwrócił uwagę na jadący przed nim pojazd marki Peugeot –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kierujący tym pojazdem poruszał się całą szerokością jezdni i nie był w stanie utrzymać toru jazdy na swoim pasie. Widząc, że stwarza on zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, postanowił udaremnić mu dalszą jazdę, zatrzymując go i zabierając kluczyki.

59-letni mieszkaniec gminy miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Obywatelska postawa interweniującego kierowcy zasługuje na pochwałę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać funkcjonariuszom Policji.

Nietrzeźwy i bez prawa jazdy

W dniu 16 czerwca 2022 r., o godz. 19.45, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Kolejowej, policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. W trakcie kontroli okazało się, że zasiadający za jego kierownicą 33-latek  miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli stróże prawa ustalili również, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę mimo orzeczonego zakazu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Młodzi ludzie z narkotykami

W dniu 15 czerwca 2022 r., w Kunowie, policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali 28-latka, przy którym znaleźli porcję suszu roślinnego.

-W toku przeszukania należących do niego pomieszczeń mieszkalnych ujawnili ponad 36 gramów tego samego środka –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po wstępnej identyfikacji testerem narkotykowym okazało się, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana. Jeszcze tego samego dnia mieszkaniec gminy Kunów usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

W dniu 16 czerwca 2022 r., kilka minut po godz. 18, w Ostrowcu Świętokrzyskim na osiedlu Słonecznym, funkcjonariusze z Wydziału Prewencji w trakcie legitymowania podjęli czynności wobec 22-latka. Tym razem zabezpieczyli ponad 30 gramów suszu roślinnego. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. Ostrowczanin został zatrzymany i w komendzie usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Obu panów czeka spotkanie z sądem. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wpadł podejrzany o kradzież części samochodowych

W dniu 14 czerwca 2022 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży części samochodowych.

-Do zdarzenia doszło pod koniec maja na terenie jednego z warsztatów samochodowych w Ostrowcu Świętokrzyskim –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nieznany wówczas sprawca, bądź sprawcy, dostali się na plac warsztatu, gdzie z niezamkniętego samochodu skradli różnego rodzaju części samochodowe, m.in. cztery koła, dwa amortyzatory ze sprężynami oraz radio. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę 10.000 złotych. W dniu 14 czerwca 2022 r. policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca miasta, który tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży, do której się przyznał. Stróże prawa odzyskali i zabezpieczyli część skradzionego mienia.

Ostrowczaninowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymano 14-letniego sprawcę kradzieży zuchwałej

W dniu 8 czerwca 2022 r. dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację o kradzieży zuchwałej, do której miało dojść ok. godz. 21 w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

-Z relacji zgłaszającej wynikało, że do robiącej tam zakupy 12-latki podszedł młody chłopak, który wyrwał jej z ręki pieniądze w kwocie 50 złotych –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sprawca wybiegł z lokalu w nieznanym kierunku. W dniu 10 czerwca 2022 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy ustalili dane nieletniego sprawcy tego czynu. Tego samego dnia 14-latek został przesłuchany jako nieletni sprawca czynu karalnego.

Nieletni nie odpowiadają jak dorośli, lecz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, nie za przestępstwa, lecz za czyny karalne.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.