Z forhendu. Wielki Szlem i raport z Ostrowieckiej Ligi Tenisowej (zdjęcia)

Nowak i Dąbrowski w finale Wielkiego Szlema

Na kortach w Nietulisku Dużym odbył się pierwszy turniej z cyklu Świętokrzyski Wielki Szlem, organizowany przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe WINNER. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: open oraz +45. W sumie do rozgrywek przystąpiło 20 zawodników z Kielc, Radomia, Pionek, Starachowic, Skarżyska Kamiennej, Mielca, Tarnobrzega oraz oczywiście przedstawiciele gospodarzy.

W kategorii open bezkonkurencyjnym okazał się Michał Słoka (Skarżysko Kam.), który w finale pokonał Kamila Wronę (Starachowice). Trzecie miejsca zajęli Igor Parszowski (Kielce) i Jakub Wrona (Pionki).

Równie zacięte były spotkania wśród graczy +45 . W finale spotkali się dwaj zawodnicy OST Winner Zbigniew Dąbrowski i Maciej Nowak. Tym razem mistrz Ostrowieckiej Ligi Tenisowej z 2021 roku musiał uznać wyższość Maćka, przegrywając 6/2 6/3. Trzecie miejsca zajęli Mariusz Piasta z Radomia i Aleksander Tor z Mielca.

Turniej był rozgrywany pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego, dzięki czemu biorący w nim udział zawodnicy uzyskali punkty do rankingu PZT. Już dziś możemy zaprosić wszystkich chętnych do udziału w drugiej odsłonie Świętokrzyskiego Wielkiego Szlema w lipcu.

Raport ligowy

EKSTRAKLASA. Kolejne mecze wygrali Kamil Kozakiewicz i Paweł Barański. Kamil pokonał Sławomira Młodawskiego 6/2 6/4. Paweł ograł Artura Kołodzieja 6/4 6/2. W tabeli prowadzi Zbigniew Dąbrowski – 12 pkt. przed Zbigniewem Jopkiem, Kamilem Kozakiewiczem i Pawłem Barańskim – po 9 pkt.

II LIGA GRUPA A. Trwa zwycięska passa Damiana Rondudy. Lider pokonał 6/0 6/0 Joannę Targowską-Majerek i umocnił się na prowadzeniu. Dwa pojedynki na swoją korzyść rozstrzygnął Norbert Skoczylas. W środę wygrał z Ireneuszem Korycińskim 6/0 6/1, a w czwartek z Tomaszem Partyką 7/5 6/2. Zacięty mecz rozegrali Marcin Nartowski i Ireneusz Koryciński. Trzysetowa batalia zakończył się wygraną Marcina 6/4 6/7 7/5. W tabeli prowadzi Damian Ronduda – 20 pkt. przed Norbertem Skoczylasem – 12 pkt., Marcinem Nartowskim – 9 pkt. oraz Tomaszem Partyką i Ireneuszem Korycińskim – po 5 pkt.

II LIGA GRUPA B. Pewne zwycięstwa odnieśli faworyci. Paweł Ozimkiewicz pokonał Katarzynę Biesiadę 6/0 6/0. Wojciech Żurek ograł Sebastian Brzeźnickiego 6/1 6/0. W tabeli prowadzi Dariusz Szczodrak- 15 pkt. przed Wojciechem Żurkiem i Adamem Słapkiem – po 12 pkt. oraz Pawłem Ozimkiewiczem – 9 pkt.

II LIGA GRUPA C. Nie zwalnia tempa Dariusz Cichoński. W meczu czołowych zawodników grupy Darek pokonał Sebastiana Partykę 6/4 6/0. Swoje mecze wygrali: Tomasz Czajka, Józef Brodawka i Grzegorz Zagożdżon. Tomek w rodzinnym pojedynku ograł Jarosława Lipickiego 6/2 6/1. Józek zwyciężył Paulinę Glegołę-Madetko 6/0 6/2. Grzegorz pokonał Jarosława Lipickiego 6/1 6/1. W tabeli prowadzi Dariusz Cichoński – 18 pkt. przed Rafałem Lipczyńskim i Sebastianem Partyką – po 14 pkt. oraz Tomaszem Czajką – 11 pkt.

II LIGA GRUPA D. Trzy mecze rozegrał Jarosław Golec. Dwa z nich kończyły się w trzech setach. Jarek pokonał Łukasza Robaczkiewicza 6/0 3/6 7/5 i Marcina Partykę 6/3 6/0 oraz uległ Witoldowi Nowakowi 5/7 7/5 1/6. W spotkaniu z Łukaszem Robaczkiewiczem tenisista z Opatowa wykazał się dużą odpornością psychiczną. Łukasz w decydującej partii prowadził już 5/3, a mimo to zszedł z kortu pokonany. Po zwycięstwie 6/2 6/1 z Pawłem Majerkiem na fotel lidera powrócił Adrian Golec. Dzięki wygranej 6/3 6/3 z Radosławem Miśkiewiczem do czołówki dołączył Marcin Partyka. W tabeli prowadzą Adrian Golec i Łukasz Robaczkiewicz – po 11 pkt. przed Marcinem Partyką – 10 pkt. i Witoldem Nowakiem – 8 pkt.

Puchar Ligi

W meczu II rundy Pucharu Ligi Kamil Szmajda pokonał Sebastiana Dwojaka 6/1 7/5.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.