Grozi mu dziesięć lat za kradzież rozbójniczą

W dniu 23 czerwca 2022 r. skarżyski prokurator zastosował wobec 26-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego środki zapobiegawcze w postaci dozoru i poręczenia majątkowego. Młody człowiek jest podejrzany o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym ze skarżyskich marketów.

-W połowie kwietnia 2022 r., w rejon jednego ze skarżyskich marketów przyjechało trzech młodych mężczyzn, dwóch z nich weszło do sklepu, a trzeci pozostał w aucie –poinformował podkomisarz Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy KPP w Skarżysku –Kamiennej. Mężczyźni zabrali z półki dwie butelki alkoholu o wartości blisko 600 złotych i nie płacąc usiłowali opuścić placówkę. Kradzież zauważyła pracownica i postanowiła zareagować. Wówczas jeden z nich poszarpał ją i odepchnął. Następnie obaj uciekli z łupem.

W dniu 22 czerwca 2022 r. skarżyscy kryminalni odwiedzili 26-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, po czym odstawili go do komendy. Śledczy znają także personalia jego kompanów, z którymi gościł on w Skarżysku –Kamiennej. Ich zatrzymanie jest kwestią czasu. 26-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.