Dokonał rozboju w sklepie. Został tymczasowo aresztowany

W dniu 2 lipca 2022 r., ok. godz. 23, ostrowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który na osiedlu Stawki chodził z maczetą i zaczepiał przypadkowe osoby.

-Stróże prawa z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępności Nieletnich ostrowieckiej komendy zauważyli mężczyznę, wyglądem odpowiadającego rysopisowi mężczyzny z maczetą –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. I rzeczywiście, przy 39-letnim ostrowczaninie policjanci ujawnili maczetę. Jak się okazało, przy jej użyciu groził 14-latkowi, a w dniu 22 czerwca 2022 r. w jednym z osiedlowych sklepów na terenie miasta dokonał rozboju. Jak ustalili policjanci wszedł wtedy do sklepu i grożąc personelowi przedmiotem przypominającym broń palną dokonał kradzieży dwóch butelek piwa.

W dniu 5 lipca 2022 r. na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego teraz może grozić mu kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *