Z policyjnych raportów. Kradł alkohol w sieciowych marketach. Za szybko i po pijanemu

Kradł alkohol w sieciowych marketach

W dniu 11 lipca 2022 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali podejrzanego o kradzież drogich alkoholi.

-Jak ustalili funkcjonariusze 20-latek przez ostatnie dwa tygodnie kilkukrotnie odwiedził dwa markety tej samej sieci, gdzie dokonał kradzieży drogich trunków –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jego łupem padło łącznie 5 butelek alkoholu o wartości ponad 750 złotych.

 Jeszcze tego samego dnia ostrowczanin usłyszał zarzuty kradzieży, do której się przyznał. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Za szybko i po pijanemu

W dniu 12 lipca 2022 r., ok. godz. 15.30, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Iłżeckiej, mundurowi z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. Powodem interwencji było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 20 km/h.

-Po chwili wyszło na jaw, że nie było to nie jedyne przewinienie 32-letniego kierowcy –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie czynności stróże prawa wyczuli woń alkoholu od mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że ostrowczanin miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila.

Mężczyzna stracił prawo jazdy i wkrótce zostanie rozliczony przez sąd. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.