Włamywacze zarobili

W dniu 13 lipca 2022 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim nieznany sprawca włamał się do jednego z domów. Skradł 5.000 złotych w gotówce oraz biżuterię. Zgłaszająca określiła wartość strat na kwotę 7.000 złotych.

W dniu 11 lipca 2022 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim nieznany sprawca włamał się do niezamieszkałego domu. Skradł skąd dwie baterie zlewozmywakowe. Zgłaszający określił wartość strat na kwotę 100 zł.

W dniu 9 lipca 2022 r., w gminie Ożarów, nieznany sprawca włamał się do barakowozu, służącego jako magazyn, stojącego na terenie jednej z firm. Skradł elektronarzędzia. Ponadto ze stojącego na placu pojazdu ciężarowego marki DAF, po uprzednim wyłamaniu korka wlewu paliwa, dokonał kradzieży ok. 300 litrów oleju napędowego. Właściciel oszacował swoje straty na kwotę blisko 9.000 złotych.

W gminie Opatów, nieznany sprawca włamał się do budynku gospodarczego, strojącego na niezamieszkałej posesji. Skradł siłowy silnik. Zgłaszający określił wartość strat na kwotę 500 złotych.

W dniu 7 lipca 2022 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do piwnicy bloku mieszkalnego, do której doszło pod koniec czerwca 2022 r. Wartość strat pokrzywdzona wyceniła na kwotę 120 złotych. Byli to dwaj ostrowczanie w wieku 38 i 44 lat. Jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Śledczy odzyskali skradzione mienie.

Za kradzież z włamaniem zgodnie z Kodeksem karnym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *