„Domykanie” kadry KSZO 1929

Trener Rafał Wójcik po sparingowym meczu z Bronią Radom nie był do końca zadowolony z postawy piłkarzy.

-Widać było w naszej grze trudy niezwykle pracowitego tygodnia – mówi trener, Rafał Wójcik. –Broń prezentowała w grze niezbędną świeżość i lepiej operowała piłką. My dość szybko złapaliśmy jednostajne tempo gry. Liczę na to, że z czasem będziemy stosować pewne wypracowane w pocie czoła mechanizmy gry. Przy zastrzeżeniach do gry kilku zawodników, cały zespół nie mógł więc prezentować się najlepiej.

W opinii naszego trenera, w I połowie na niezłym poziomie prezentowaliśmy jakość gry ofensywnej, której intensywność powinna rosnąć wraz z nabywaniem odpowiedniej świeżości. W tej części gry nie funkcjonował jednak środek pola. W drugiej połowie na murawie pokazało się wielu młodych zawodników, z których z kolei Rafał Wójcik jest wyjątkowo zadowolony. Słabiej natomiast prezentowała się formacja ofensywna. Teraz obciążenia treningowe będą mniejsze, bo gramy w tym tygodniu  aż trzy spotkania sparingowe. Każdy z piłkarzy powinien zagrać jeśli nie 90, to przynajmniej 80 minut.

Trener Wójcik przyznaje, że klub zaufa Jakubowi Burkowi na pozycji bramkarza. Klub chce, by na tej pozycji grał młodzieżowiec. Z kolei pozyskany Adrian Dziubiński to zwiększenie siły ofensywnej w preferowanym przez trenera ustawieniu 1-4-3-3. Może zagrać zarówno na skrzydle, jak i środku ataku. Jest kreatywny, pomysłowy, dobrze wyszkolony technicznie. Jeśli chodzi o kolejny nabytek KSZO, czyli Artura Dumaniuka, to w I połowie meczu z Bronią prezentował się słabiej, niż w II połowie, w której pokazał jednak agresywną grę i ciąg na bramkę rywala. W orbicie zainteresowań klubu jest także drugi Ukrainiec, który potrafi zagrać zarówno na pozycji defensywnego pomocnika, jak i środkowego obrońcy.

W minionym tygodniu, zgodnie z oczekiwaniami, kontrakty przedłużyli Tomasz Persona, Dariusz Brągiel, Michał Nawrot, Radosław Sylwestrzak, Matheus Camargo, Jakub Burek, Franciszek Lipka, Jakub Pawlik, Patryk Domagała. Trwają formalności, by potwierdzić do klubu Kolumbijczyka Airlsona Martineza, który na specjalnym statusie będzie mógł występować na boisku razem z Brazylijczykiem, Matheusem  Camargo. Ukraińcy, jak wiemy, nie są objęci limitem obcokrajowców.

Obecnie skład kadry przedstawia się następująco:

Bramkarze: Jakub Burek

Obrońcy: Patryk Domagała, Damian Mężyk, Mathues Camargo, Radosław Sylwestrzak, Dariusz Brągiel

Pomocnicy i napastnicy: Artur Dumaniuk, Szymon Kuzior, Franciszek Lipka, Tomasz Persona, Michał Nawrot, Adrian Dziubiński,  Jakub Pawlik, Fabian Burzyński, Kamil Bełczowski

Do szerokiej kadry mogą zostać także włączeni wychowankowie naszego klubu, uzdolnieni juniorzy: Kacper Lenard, Mikołaj Toboła, Kacper Żebrowski, Maciej Kosik, Paweł Zdyb, Wojciech Zięba. Wypożyczeni do innych klubów zostaną natomiast: Kacper Dereń, Dawid Szymański, Kamil Grudziński i Dawid Zalewski.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “„Domykanie” kadry KSZO 1929

  • 19/07/2022 at 21:32
    Permalink

    Burek nr.1 bramce – duży BŁĄD ! Za wcześnie na tego chłopaka.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *