MOSiR zaprasza do parku na „Rowerowe wakacje”

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje, że w niedzielę, 14 sierpnia, w ostrowieckim Parku Miejskim przeprowadzi drugą edycję imprezy rowerowej pod nazwą ROWEROWE WAKACJE.
Jej celem jest zaproponowanie mieszkańcom aktywnego spędzenia niedzielnego popołudnia na rowerach, propagowanie turystyki rowerowej i bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu ulicznym.
Zapraszamy zarówno osoby indywidualne jak i rodziny.
Główną atrakcją będzie udział w Rowerowej Grze Terenowej polegającej na odwiedzeniu (poruszając się na rowerze) około 12 wyznaczonych na terenie parku miejsc w których należy wykonać przygotowane zadania sprawnościowe i odpowiedzieć na pytania z zakresu bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu ulicznym, geografii, znajomości miasta i innych.
Każdy uczestnik musi się zarejestrować w Biurze Zawodów (żółty namiot MOSiR obok amfiteatru) gdzie otrzyma Paszport uczestnika z planem parku i wyznaczonymi punktami kontrolnymi a po ich przedstawić w Biurze wypełniony Paszport.


Pierwszych 200 uczestników którzy „zaliczą” wszystkie wyznaczone punkty otrzyma na zakończenie imprezy akcesoria rowerowe i wydawnictwa o treści turystycznej – głównie turystyce rowerowej ale i o atrakcjach turystycznych naszego regionu.
Poza grą terenową na terenie parku będą przygotowane atrakcje rowerowe – stanowisko „Zwariowanych rowerów”, Policji, Straży Miejskiej, serwis rowerowy i inne. Pasjonaci rowerów zaprezentują riksze – osobową, cargo i inne ciekawe rowery.
Nowością jest propozycja kierowana do mieszkańców – Przyjedźcie do parku własnymi ciekawymi rowerami. -przygotujemy dla nich specjalne miejsce do prezentacji (obok amfiteatru). Ważne aby były sprawne i interesujące. Właściciel najciekawszego będzie mógł go zaprezentować na scenie i opowiedzieć o nim. Zainteresowanych prezentowanie własnych, ciekawych rowerów zapraszamy również do Biura zawodów – tu dowiecie się gdzie prezentować swoje pojazdy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.