Rozmowy o sztuce i świecie. Finał „Wielowymiarowości” Lutyńskiego w ostrowieckim BWA (zdjęcia, wideo)

W miniony piątek odbył się finisaż wystawy „Wielowymiarowość” Piotra Lutyńskiego, którą można było oglądać w ostrowieckim BWA od 6 maja. Autor po raz kolejny spotkał się z ostrowczanami i po raz ostatni, przygrywając na skrzypcach i podśpiewując, oprowadził ich po swojej wystawie, a także przygotował specjalny wykład o swoim rozumieniu świata i sztuki.

Warto odnotować, że prezentacji zamykanej w BWA wystawy,  towarzyszyła bogata oferta edukacyjno – warsztatowa, którą przygotował zespół Galerii i, z której w ciągu dwóch i pól miesiąca skorzystało ponad trzy tysiące osób. Co ciekawe, w tym czasie sam autor wielokrotnie odwiedzał Ostrowiec, by spotkać się z uczestnikami zajęć – grupami dzieci, młodzieży i seniorów, oprowadzając przygrywał na skrzypcach i opowiadał czym jest dla niego sztuka oraz świat. Uczestnicy warsztatów zwiedzali wystawę, a w zależności od wieku tworzyli swoje miniaturowe prace inspirowane twórczością artysty. Efekty ich poczynań można było oglądać podczas finisażu na jednej ze ścian Galerii, gdzie powstała ogromna, wielobarwna mozaika.

– Minione dwa i półmiesiąca to był bardzo dobry czas dla ostrowieckiej Galerii. Nasze przestrzenie wypełniała niezwykle pozytywna energia wypływająca z prac Piotra, ale także emanująca od uczestników naszych warsztatów. „Wielowymiarowość” Piotra Lutyńskiego to kolejna już propozycja BWA, która w doskonały sposób rozwijała, kreatywność. Piotr Lutyński to malarz, rzeźbiarz, autor akcji, instalacji, obiektów i rysunków oraz muzyk, ale przede wszystkim niezwykle otwarty i ciepły człowiek, który przywiązuje ogromną wagę do relacji międzyludzkich oraz edukacji młodego pokolenia – mówi dyrektorka BWA Justyna Łada. – Dlatego nie dziwię się, że tak wiele osób polubiło tego wyjątkowego twórcę. Cieszę się również ze wszystkich spotkań i dziękuję za zaufanie i wsparcie naszych działań przez nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych funkcjonujących w naszym mieście, z którymi łączy nasz wspólny cel – edukacja i jak najlepsza przyszłość młodego pokolenia – dodaje dyrektorka Justyna Łada.

Wystawa „Wielowymiarowość” Piotra Lutyńskiego była prezentowana w ostrowieckim BWA w ramach pierwsze edycji festiwalu „EKO OSTROWIEC – ART & FASHION DAYS”.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.