Będzie „Ostra karta”

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przygotowuje się do wprowadzenia „Ostrej karty”, czyli Ostrowieckiej Karty Mieszkańca. To jedno zadań zapisanych w ramach realizowanego przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski projektu „Ostrowiec Świętokrzyski – miasta OdNowa”. Przypomnijmy, że nasz samorząd znalazł się na wysokim czwartym miejscu na liście 29 zwycięzców w programie „Rozwój lokalny”, które otrzymały ponad 15 mln zł z Funduszy Norweskich i MF EOG. Łączna wartość realizowanego w Ostrowcu Świętokrzyskim projektu to prawie 19 mln zł.
– Głównym celem programu Ostrowieckiej Karty Mieszkańca jest zachęcanie mieszkańców do korzystania z usług jednostek i spółek miejskich oraz lokalnych przedsiębiorców poprzez udział w Samorządowym Programie Lojalnościowym – wyjaśnia prezydent Jarosław Górczyński. Partnerzy, którzy wezmą udział w inicjatywie, umożliwią tym samym swoim klientom rabatowanie oferowanych przez nich usług. 
Do systemu „Ostra karta” zostaną włączone jednostki i spółki gminne, między innymi Miejskie Centrum Kultury, BWA, Miejska Biblioteka, a także obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, MZK.
Warto wiedzieć, że uczestnictwo w programie jest bezpłatne i dobrowolne. Mieszkańcy miasta mogą przystąpić do udziału w programie w dowolnym momencie jego trwania. Aby wyrobić kartę, która umożliwia udział w programie, należy uzupełnić oświadczenie, następnie okazać dokument potwierdzający tożsamość oraz potwierdzić odbiór karty. Udostępniona też będzie mieszkańcom aplikacja mobilna.
– Szykujemy się wstępnie na przygotowanie 20 tys. egzemplarzy – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Chcielibyśmy, aby zniżki do instytucji gminnych zaczęły funkcjonować z początkiem nowego roku.
W przypadku aplikacji mobilnej towarzyszącej „Ostrej karcie” zaplanowano powiadomienia dla mieszkańców korzystających z systemu uwzgledniające wydarzenia, komunikaty, alerty (sms,  smartfon, email), jak również wsparcie lokalnego biznesu – promocja lokalnych firm biorących udział w projekcie.
Wprowadzenie tego rozwiązania poprzedził przetarg na „Dostawę, instalację i uruchomienie platformy wirtualizacyjnej, systemu backup i deduplikatorów”. Ma ona na celu modernizację infrastruktury informatycznej. Nowoczesna infrastruktura konwergentna daje użytkownikom gwarancję większej elastyczności i uproszczenia zarządzania systemami IT. Wśród ekspertów można usłyszeć opinię, że infrastruktura hiperkonwergentna może zastąpić albo stać się zamienną opcją dla płatnych (bardzo drogich) chmur publicznych, tak jak Google czy Amazon. Jest to ekonomicznie i długofalowo tańsze rozwiązanie, które nie uzależnia Urzędu Miasta od zewnętrznych dostawców usług. Modernizacja dokonywana jest po to, by uruchomić usługi dla mieszkańców tak, aby były one realizowane szybko i bezpiecznie.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Będzie „Ostra karta”

  • 30 lipca 2022 at 09:19
    Permalink

    Co z tej karty ? Młodzi ludzie stąd uciekają. Jak studiują to nawet na weekend nie wracają bo nie ma gdzie wyjść . Niema dyskoteki kręgielni itd .A po szkole znajdują lepszą pracę i mamy miasto seniorów

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.