Wszystko jasne! Ethan Hayter z Ineos Grenadiers zwycięzcą 79. Tour de Pologne! (zdjęcia)

Po czwartkowej jeździe indywidualnej na czas z Gronkowa, Nowego Targu do Stacji Narciarskiej Rusiński Ethan Hayter został liderem Klasyfikacji Generalnej Energa Grupa ORLEN, a dzień później, na finałowym odcinku z Valsir, Skawina do Krakowa nie dał jej sobie odebrać i to on został triumfatorem 79. Tour de Pologne UCI World Tour. Dla 23-letniego Brytyjczyka z INEOS Grenadiers to pierwszy wyścig etapowy rangi World Tour, w którym był najlepszy!

TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
7_etap_TdP_fot. Szymon Gruchalski (7)
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
previous arrow
next arrow
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
7_etap_TdP_fot. Szymon Gruchalski (7)
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
TDP22
previous arrow
next arrow
fot. Szymon Gruchalski

Ostatni odcinek wyścigu był okazją dla sprinterów, choć wcześniej oczywiście nie zabrakło na trasie ucieczki. Od peletonu oderwało się czterech kolarzy: Julius Johansen  (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux), Alessandro De Marchi (Israel – Premier Tech), Jarrad Drizners (Lotto Soudal) i Syver Waersted (Uno-X), ale grupy sprinterów nie pozwoliły im walczyć o zwycięstwo. Na finisz wpadli najszybsi kolarze w peletonie, a ostatecznie zwycięzcą etapu Drutex został Arnaud Demare. Francuz już wcześniej jechał w koszulce lidera Klasyfikacji Najlepszy Sprinter LOTOS, a triumfem tylko przypieczętował wygraną w tym zestawieniu. Nagrodę w postaci koszulki, ale za zwycięstwo w klasyfikacji na Najlepszego Górala, odebrał za to kolarz Lotto Soudal. Na starcie białą koszulkę w niebieskie grochy zakładał Kamil Małecki, ale na mecie musiał ją oddać koledze z zespołu, bo więcej punktów uzbierał Jarrad Drizners. O nic za to nie musiał się martwić Patryk Stosz, który koszulkę lidera klasyfikacji Najaktywniejszych LOTTO zapewnił sobie już wcześniej.

– W naszym wyścigu było wszystko i cieszę się, że kolarze tak różnych specjalności mogli poszukać dla siebie okazji do walki. No i mieli okazję ścigać się przed najlepszą publicznością świata. Spotykałem na trasie dziesiątki tysięcy wspaniałych ludzi i z tego miejsca chciałbym im podziękować – powiedział na mecie dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.