Ci kierowcy przebrali miarę

W miniony weekend (12 -15 sierpnia 2022 r.) ostrowieccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów.

-Pierwszy z nich 54 latek kierując rowerem na jednym z ostrowieckich osiedli podczas omijania pojazdu marki BMW doprowadził do kolizji drogowej –mówi Rafał Dobrowolski z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna ten miał ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Na szczęście w trakcie zdarzenia nikt nie ucierpiał. Sprawca zdarzenia za spowodowanie kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem w kwocie 4.000 tys. zł.

Kolejny nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego 43 latek, prowadził po drodze publicznej maszynę leśną mając w organizmie trzy promile alkoholu. Jak się okazało, posiadał on również wydany przez Sąd Rejonowy w Chojnicach aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W dniu 15 sierpnia 2022 r., w Gierczycach, doszło do zdarzenia drogowego. Interweniujący policjanci ustalili, że 58–letni mieszkaniec gminy Wojciechowice stracił panowanie nad kierowanym przez siebie bmw i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyźnie nic się nie stało. Jak wykazało badanie alkomatem 58–latek miał w swoim organizmie 1,7 promila alkoholu.

-W dniu 15 sierpnia 2022 r., w Sobótce, policjanci z Ogniwa Patrolowo -Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Ożarowie zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Badanie alkomatem wykazało, że 55 –letni mieszkaniec gminy Wojciechowice miał w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu, a na swoim koncie aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

W dniu 14 sierpnia 2022 r., w Opatowie, funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo –Interwencyjnego zatrzymali 44–latka z Ostrowca Świętokrzyskiego, który kierował peugeotem mając w organizmie 0,8 promila alkoholu. Z ostrowczaninem podróżowała jego małżonka, która była trzeźwa i również posiadała prawo jazdy.

Z kolei w dniu 12 sierpnia 2022 r., w Ublinku, policjanci z Posterunku Policji w Lipniku skontrolowali 31-latka z powiatu sandomierskiego. Kierujący bmw miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu, a poza tym nie posiadał do tego żadnych uprawnień.

-Od 12 do 15 sierpnia świętokrzyscy mundurowi zatrzymali 58 kierujących będących pod wpływem alkoholu –przekazało Biuro Pasowe Komendy Wojewódzkie Policji w Kielcach. W tym czasie 22 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Na drogach w naszym regionie doszło do 6 wypadków drogowych, w których 7 osób zostało rannych, a dwie poniosły śmierć.

Kierowcy będą odpowiadali przed sądem. Nietrzeźwym kierujacym grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Print Friendly, PDF & Email