Opłakane skutki szkodliwych promili

W dniu 19 sierpnia 2022 r. ostrowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednej z gmin powiatu ostrowieckiego samochód osobowy marki Ford pokonując zakręt wjechał w przydrożne zarośla. Zachodziło podejrzenie, że kierujący może być pod działaniem alkoholu.

-Funkcjonariusze drogówki szybko namierzyli i zatrzymali 73-latka, który jak się okazało, miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu, a ponadto posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych –mówi Rafał Dobrowolski z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jednak w trakcie czynności policjanci ustalili, iż chwilę wcześniej pojazdem kierowała pasażerka forda, 39-letnia córka tego mężczyzny i to ona wjechała w przydrożne zarośla. Kobieta w swoim organizmie miała również ponad dwa promile alkoholu oraz nie posiadała uprawnień do kierowania.

Policjanci ustalili, że ojciec 39-latki widząc nieporadność córki za kierownicą, sam postanowił dojechać do domu, lecz został zatrzymany przez policjantów. Teraz za swoje zachowanie oboje będą tłumaczyć się przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.     

W ciągu minionego weekendu także opatowscy policjanci mieli do czynienia z nietrzeźwymi kierującymi pojazdami. I tak, w dniu 20 sierpnia 2022 r., ok. godz. 16, w Jakubowicach, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej jednostki skontrolowali kierującego osobowym renaultem. Badanie alkomatem wykazało, że 57–latek z województwa podkarpackiego miał w swoim organizmie ponad 0,8 promila alkoholu.

-Kilka minut później do dyżurnego opatowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Lasocinie –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie.. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący volkswagenem na skrzyżowaniu dróg, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. Następnie przypadkowe osoby przebywające w miejscu zdarzenia udzieliły pomocy kierującemu w wydostaniu się z pojazdu oraz postawieniu go na kołach, po czym kierujący nie zważając na powstałe w pojeździe uszkodzenia odjechał z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze szybko ustalili właściciela tego pojazdu. Pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie zastali uszkodzonego volkswagena oraz jego właściciela. Badanie alkomatem wykazało, że 25–latek z gminy Ożarów miał w swoim organizmie 0,7 promila alkoholu.

Obydwaj mężczyźni stracili już swoje uprawnienia do kierowania. Ich sprawy rozpatrzy teraz sąd. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności, wysokie grzywny oraz wieloletnie zakazy prowadzenia pojazdów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *