Weekend na ostrowieckich drogach

W nocy 28 sierpnia 2022 r., ok. godz. 2.30, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Żeromskiego, 45-letni kierujący pojazdem marki Mercedes uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna wsiadł za kierownicę niemieckiego auta mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

-W dniu 27 sierpnia 2022 r., w Czajęcicach, policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Waśniów, który mając blisko 3 promile alkoholu kierował pojazdem marki Audi -mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.  W tym samym dniu 46-latek poruszał się samochodem ciężarowym marki Renault wraz z naczepą mając ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo podczas sprawdzania jego danych okazało się, że posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie on nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale i za spowodowanie kolizji drogowej, bowiem uderzył w barierę ochronną, uszkadzając koryta odprowadzające wodę deszczową.

W dniu 26 sierpnia 2022 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Jarzębinowej, policjanci zatrzymali 23-latka, który – jak podali anonimowi informatorzy – wykonywał kilka minut przed północą pojazdem marki Volvo niebezpieczne manewry. Na widok stróżów prawa siedzący za kierownicą szwedzkiego pojazdu mężczyzna zatrzymał  auto, a następnie podjął próbę ucieczki. Jak się okazało jego zachowanie spowodowane było nadmiarem wypitego alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że 23–latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.