Rozbudowa ulicy Kwiatkowskiego z myślą o lokalnym biznesie (zdjęcia)

Rozbudowa ulicy Kwiatkowskiego na terenach tzw. „Starej Huty”  to przykład pomocy jaką niesie Gmina Ostrowiec Świętokrzyski podmiotom gospodarczym, które zlokalizowały swe biznesy na terenie miasta.

Cała inwestycja uwzględnia rozbudowę istniejącego odcinka ulicy E. Kwiatkowskiego dł. ok 1015m – od skrzyżowania z ul. Al. Solidarności do skrzyżowania z ul. I. Boernera,  obejmującą między innymi: rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni oraz chodnika, budowę nowej konstrukcji jezdni – kategoria ruchu KR3,  budowę kanalizacji deszczowej i odwodnienia jezdni, przebudowę istniejącego i budowę odcinka nowego oświetlenia ulicznego, budowę jednostronnego chodnika i odcinka chodnika dwustronnego,  budowę zjazdów indywidualnych i publicznych do posesji  zlokalizowanych w obrębie zadania, a także budowę nowego łącznika ul. E. Kwiatkowskiego  i  ul. Świętokrzyskiej o długości  ok 40m.

Zakres robót obejmuje również przebudowę kolizji z istniejącym uzbrojeniem podziemnym. Z uwagi na poszerzenie pasa drogowego w ramach zadania będzie wykonana rozbiórka części ogrodzeń  zlokalizowanych obecnie w nowoprojektowanym pasie drogowym.

– Dziś jesteśmy na placu budowy i chciałbym pogratulować wykonawcy dobrego tempa robót- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Ta ulica teraz zmieni swój wygląd, a jest to ukłon dla firm zlokalizowanych na terenie tzw. „Starego Zakładu”. Nie ukrywajmy, że nowa droga podniesie atrakcyjność zlokalizowanych tu hal produkcyjnych. To także przykład przedsięwzięcie, które poprawia krwiobieg gospodarczy, jak to ma miejsce obecnie w sąsiedztwie Celsy „Huty Ostrowiec”, gdzie realizujemy wspólne przedsięwzięcia z Powiatem Ostrowieckim.

Przed rozpoczęciem prac w Urzędzie Miasta doszło do spotkania z przedstawicielami firm zlokalizowanych przy ulicy Kwiatkowskiego, aby uprzedzić o utrudnieniach, a także wypracować nowe rozwiązania dojazdu.

– Z moich obserwacji udało się wypracować kompromis, z którego zadowoleni są przedstawiciele firm tu zlokalizowanych, a także wykonawca nie ma utrudnień w realizacji inwestycji, która powstaje w okresie letnim, a więc w okresie upałów, co nie jest łatwe dla osób tutaj pracujących, za co szczególnie dziekuję- dodaje prezydent.

Wykonawcą inwestycji jest  „Przedsiębiorstwo Budowlane DROGBUD s.c.”. Wartość zadania to 4 661 374,81 zł brutto.

– Jak to bywa w obszarze pohutniczym nie brak tu niespodzianek- przyznaje Radosław Malec, właściciel firmy DROGBUD. Dla nas był np. kabel olejowy, który nie był nigdzie zinwentaryzowany.  

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.