Jest szansa na remont gminnej części kładki nad torami

Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o.o. oraz firma „KORBUD” z Wiślicy przystąpiły do postępowania przetargowego, które ogłosiła Gmina Ostrowiec Świętokrzyski na „Remont kładki dla pieszych nad ul. Onufrego Zagłoby”.

– Niestety obie oferty przekraczają możliwości zamawiającego, czyli kwotę 1 236 655,00 zł -przyznaje wiceprezydent Dominik Smoliński. Najtańsza oferta jest droższa o 107 tys. zł. Teraz sprawdzimy obie oferty, i zdecydujemy czy uda nam się wygenerować odpowiednią pólę środków na realizację tak oczekiwanego przez naszych mieszkańców zadania.

Zdaniem wiceprezydenta Dominika Smolińskiego jest spora szansa na zakończenie remontu na gminnej części kładki z tym jej fragmentem, która obecnie realizowana została przez PKP.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Jest szansa na remont gminnej części kładki nad torami

  • 4 września 2022 at 21:51
    Permalink

    Może nie trzeba myśleć o remoncie kładki za 1,236mln złotych tylko czy mógłby stanąć budynek dworca PKP od strony ul. Żabiej z możliwością podjazdu pociągów na inny tor. Po wyburzeniu budynków Wólczanki moze jest to do zrobienia. Ułatwiony dostęp do odjazdu pociągów od centrum miasta, szybkie przesiadki z PKS do PKP i lepszy dostęp do komunikacji miejskiej.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.